bitcoin borsası

Papara ile bitcoin almak için öncelikle papara hesabına sahip olunmalıdır. BTC Turk sitesinde geçerli olan kurallara göre bin liranın altında yapılacak bitcoin alımları için kredi kartı kullanılmamakta ve havale yapılamamakta, onun yerine papara hesabı kullanılması gerekmektedir. Bitcoin alabilmek için ilk olarak para papara hesabına aktarılır ve ardından satın almak için kullanılacak sitenin hesabından işlem yapılır.

Bitcoin İçin Papara Hesabı Nasıl Açılır?

Düşük tutarlarda bitcoin satın almak için hesap oluştururken ilk olarak papara internet sitesinde sağ üst köşede hesap oluştur sekmesine tıklanır. Bu sayfada yer alan isim, soy isim, eposta ve şifre bilgileri doldurulur. Bir sonraki aşamada cep telefonu bilgisi girilir ve kullanıcı sözleşmesi okunduğuna dair onaylanır. Verilen cep telefonu numarasına kod gelir ve bu kod ekranda ilgili bölüme yazılarak siteye giriş sağlanır. Ücretsiz olarak sahip olunabilen papara hesabına sosyal ağlar üzerinden erişim de mümkün olmaktadır.

papara bitcoin

Papara ile bitcoin satın al

Papara İle Bitcoin

Papara ile bitcoin alabilmek için öncelikle hesaba para yüklemesi yapılır. Bunun için Hesapta para yükle sekmesine tıklanır ve banka hesap bilgileri girilerek papara numarasına aktarım gerçekleşir. Bilgiler doğru girildiği takdirde para birkaç dakika içerisinde papara hesabına geçmektedir. Bu para ile bitcoin almak için işlemin yapılacağı internet sitesine girilerek bitcoin satın alma sayfası açılır. Burada para yatırma yöntemi olarak papara seçeneği seçilir ve devam sekmesine tıklanarak limit kapsamında tutar yazılır. Ardından tutar onaylanarak para paparadan hesaba geçilir.

Bitcoin Almak İçin Papara

Papara üzerinden hesaba aktarılan para ile bitcoin satın alabilmek için bitcoin alış satış sekmesine tıklanır. Bu kısımda ne kadarlık bitcoin alınacağı ilgili alana yazılır ve ardından bitcoin al onayı verilir. Yapılan işlemin ardından çok kısa süre içerisinde satın alınan bitcoin kullanıcı hesabına yüklenmektedir. Üyelik bilgilerine girildiğinde hesapta ne kadar bitcoin olduğu satın alma işleminin ardından sayfanın sağ üst kısmında görülmektedir. Bu sayede bin liranın altındaki tutarlarda papara ile bitcoin alma işlemi tamamlanmış olmaktadır. Önemli olan nokta aktarım esnasında bilgilerin doğru şekilde girilmesidir.

Diğer bir konumuz koinim borsası güvenli mi? konusunu okumanızı tavsiye ederim.