bitcoin borsası

Kripto para al sat programı son zamanlarda büyük bir artış göstermeye başladı.Kripto para çılgınlığı artarak devam ediyor. Birçok kişi günlük işlerinin yanı sıra, ek gelir elde etmek için kripto para ticareti yapmaktadır. Bu konuda halen daha çok yeni olan kişilerin kripto para grafiklerini analiz etmek için yeterli fırsatları olmamaktadır. Bu nedenle trading botlarından yararlanırlar. Kripto paralarla ilgilenenlerin sık duyduğu bir şeydir al-sat yapan botlar. Bu botları kullananların yaşayacakları işlemler birbiriyle benzerlik göstermeyebilir. Piyasa yapısı, fiyatlar, farklı coinler, büyük haberler gibi birçok faktör, bu botların sonuçlarını ciddi ölçüde etkilemektedir. Şimdi bilinen bazı kripto trading botları hakkında bilgi verelim.

GEKKO

Gekko trading botu, açık kaynak kodlu bir yazılım olarak yayınlanmıştır. Adını hem bir hayvan olan Gekko’dan, hem de ünlü Wall Street filmindeki Gordon Gekko karakterinden alan, kurulumu ve kullanımı oldukça kolay olan bu trading bot, bazı temel stratejiler kullanmaktadır. Yaptığı işlevler basittir ve yüksek frekanslı bir trading bot değildir. Bu nedenle arbitraj fırsatlarından yararlanamaz. Sürekli güncellenen ve ücretsiz olan bu trading bot takip edilmesi gereken bir bottur.

Crypto Trader

Botlar sitesinden oluşan Crypto Trader kendisi bir bot değildir. Site içindeki kullanıcıların oylarıyla ve destekleriyle, site içindeki stratejilerden en iyisini seçmeye ve seçilen bu strateji ile al-sat yapabilen bir bot kurmaya yarar. Bu botlar sitesindeki hizmet, kripto para kullanıcılarına bulut platformunda çalışan otomatik trading botlar sunmaktadır. Bilgisayara indirmeye ve kuruluma gerek olmayan bu bot oldukça avantajlıdır. Konu hakkında uzman olan kişiler de bu site üzerinden stratejilerini ve bilgilerini satarak kazanç elde edebilir.

 

Haasbot

Kripto para dünyası içinde en popüler botlardan birisi olan Haasbot, kullanıcı adına tüm trade işlemlerini yapabilme yeteneğine sahiptir. Haasbot trading botu, kurulumdan sonra, arbitrajdan alım satıma, scripting’ten orderlara kadar tüm işlemleri akıcı bir şekilde işlemektedir. Birçok trader için hem kolay hem kapsamlı çözümler sunmaktadır. Bunu yapmasının da bir bedeli vardır. Bu bot diğerlerine göre biraz pahalıdır.

Gunbot

Temel bazın hatalarla piyasaya giriş yapan Gunbot trading botu, kullanıcılardan gelen geri bildirimlerle geliştirilmiş ve başarılı bir bot olma yolunda iyice ilerlemiştir. Programın sahibi, kullanıcı geri bildirimlerine göre botu şekillendirdikçe, kullanıcılarla ile bot arasında bir aidiyet duygusu gelişmiştir. Popüler botlardan biri olan Gunbot, zamanla daha da iyi yerlere geleceğe benziyor.

C.A.T.

2013 yılında bir açık arttırma olarak başlayan bu botun macerası bugünlere kadar gelmiştir. Adını Cryptocurrency Automatic Trader’ın baş harflerinden alan CAT trading botu, Sampey isimli bir kullanıcı tarafından geliştirilmiş ve bitcointalkta her soruya anında cevap vermesi nedeniyle güven veren bir bot olma özelliği kazanmıştır. Bu botun en önemli özelliği, ping-pong sistemi ile alım-satım fiyat farkı üzerinden gelir elde etmeyi hızlı hale getirmesidir.  CAT, 11 farklı sitede bu başarıyı elde etmiştir. Kullanıcı sayısının fazla olması ve ticari başarısı ile trading botlar içinde önemli bir yere sahiptir.