bitcoin borsası

Kredi kartı ile bitcoin satın almak için internet üzerinden kullanılabilen birkaç site bulunmaktadır. Bu site sayesinde güvenilir şekilde satın alma gerçekleşmektedir.

Satın alma işlemi öncelikle siteye üye olma ile başlamaktadır. Bu aşamada eposta, parola gibi üyelik bilgileri girilmekte ve kullanım sözleşmesi okunup onaylandığına dair işaret koyulmalıdır. Gerekli alanlar doldurulduktan sonra güvenlik aşamasına geçilmekte ve sms ile doğrulama ya da google iki adımlı doğrulama tercih edilmektedir. Bu sayede alışveriş daha güvenli hale gelmektedir.

Hesap onaylandığında yüz bin dolara kadar işlem yapılabilmektedir. Bunun üzerindeki tutarlar için ekstra onay alınması gerekmektedir.

Güvenlik aşamasından sonra siteye giriş yapılmakta ve kredi kartı bilgileri eklenmektedir. Add a new card butonuna tıklayarak kart numarası, kartın üzerindeki isim, soy isim, son kullanma tarihi gibi bilgiler girilmelidir.

Kredi Kartıyla Bitcoin Almak

Kredi kartıyla bitcoin almak için ilgili siteye kredi kartı bilgileri eklenirken buna ek olarak doğrulama amaçlı ehliyet, kimlik ya da pasaportun önü ve arkasının fotoğrafı da istenmektedir. Fotoğraf eklendikten sonra kredi kartının arka kısmında yer alan üç basamaklı güvenlik numarası da ilgili alana girilmelidir. Bu işlemin ardından genellikle doğrulama adına kaydedilen kredi kartından doğrulama amacıyla bir dolardan daha az bir tutar kesilmektedir.

Kart eklemesi tamamlandıktan sonra sisteme kredi kartından para eklemek için kartın arka yüzünde yer alan güvenlik numarası ile eklenmek istenen tutarın USD karşılığı ilgili alana doldurulur. İşlem doğru şekilde yapıldığı takdirde birkaç dakika içerisinde bakiye hesaba yüklenmektedir.

Bitcoin Satın Almak

Kredi kartından yüklenen bakiyeyle bitcoin satın almak için market bölümünden tüm mevcut bakiyeyle btc seçilip satın alınabilmektedir. Bu esnada ne kadarlık harcama yapılacağı isteğe bağlı bir durumdur. Geriye bakiye bırakıldığı takdirde bunu öğrenmek için üyelik sayfasında finance bölümü açılmalıdır. Burada geriye kaç dolar kaldıysa onun ne kadar bitcoine denk geldiği görülebilmektedir.

Satın alma işleminin daha kolay hale gelmesi amacıyla bazı sitelerde hızlı cüzdan seçeneği bulunmakta ve böylelikle belli tutarda alım yapılabilmektedir. Daha önceden yapılan tutar buraya eklenmekte ve tekrar aynı bilgilerin girilmesine gerek kalmamaktadır.

 

Kredi kartı ile Bitcoin Satan Siteler

  • Cex.io