2013 yılında faaliyete geçen Koinim borsası Türkiye’nin en büyük borsalarından biridir ve Türk alt yapılıdır. Bu kripto para borsasında yatırım yapabilmek için cüzdan hesabı oluşturulması gereklidir. Koinim borsası Litecoin ve Bitcoin takasını aynı sistem üzerinden sunan ilk borsa olma özelliğine sahiptir.

Konim borsası içerisinde Türk lirası yatırma işlemleri için hesap onayı gerekirken litecoin ya da bitecoin yatırma, para çekme, takas gibi işlemler için onaya gerek bulunmamaktadır. Onay verme süresi ise bir haftaya kadar olacak şekilde değişiklik göstermektedir.

Koinimde işlem yapabilmek için öncelikle sisteme üye olunması gereklidir. Bunun için ilgili bilgiler doldurulduktan sonra piyasada işlem yapılmaya başlanabilir. Genellikle bu aşamada güvenilirlik ilkesi yatırımcıların aklına gelmektedir. Borsanın güvenilir olup olmadığı merak edilmektedir.

Koinim Borsası Güvenli Mi?

Son yıllarda ülke çapında yaygın hale gelen koinim borsası güvenilir yatırım yapmak isteyen kişiler tarafından daha sık kullanılmaktadır. Piyasanın özelliklerine bakıldığında dijital para fonlarındaki anlık değişmeleri yatırımcılarıyla paylaşması, kullanıcı sayısının fazla olması koinim borsasının güvenilir olduğuna dair ipuçları vermektedir. Borsada işlem yapan yatırımcıların yorumları incelendiğinde site tarafından açıkça yayınlanan kullanıcı yorumlarının olumlu yönde olduğu görülmektedir. Bu da koinim borsasında yatırım yapacak kişiler için avantaj sağlamaktadır. Yatırım için üye olunduktan sonra hemen coin alışverişlerine, para yatırma, alış satış ve takas işlemlerine başlanabilmektedir.

btc borsası

Koinim Bitcoin Borsası Güvenli mi?

Koinim Borsası

Koinim borsasında işlem yapabilmek için güvenilirliği üst düzeye çıkarmak adına iki aşamalı doğrulama sistemi kullanılmaktadır. Ayrıca hesabın güvenliğini sağlamak için giriş esnasında tek kullanımlık şifre kullanılması da gerekmektedir. Bunun için akıllı telefona google authenticator uygulaması kurulu olmalıdır. Gerekli kurulum sağlandıktan sonra şifre alma aşamasına geçilmektedir.

İki aşamalı doğrulama sistemi için kullanıcı bilgilerinde sağ üst kısımdan çift aşamalı doğrulama sistemi etkinleştir sekmesine tıklanmalıdır. Etkinleştirme esnasında mobil cihazdan alınan tek kullanımlık şifre ilgili alana yazılmalıdır. Şifre doğru yazıldığı takdirde güvenlik sistemi aktif hale gelmektedir. Böylelikle koinim kripto para borsası daha güvenilir olmaktadır. Güvenlik aktifleştirmesi kısa süre içerisinde tamamlanmakta ve hesap güvenli şekilde kullanılmaktadır.

Editör’ün Tavsiyesi :

Piyasada yükselen bitcoin borsası Robicoin

Türkiye de birçok sayıda bitcoin borsası mevcuttur.  Fakat bunların bazıları güvenli bazıları güvensizdir.  Biz de altcoinci olarak siz değerli takipçilerimize her zaman en iyi tavsiyeleri ve önerileri sizlere anlatmaya çalışıyoruz.

Robicoin.com Ankara da herkese açık kendi ofisinde ”Robicoin Teknoloji A.Ş.” ünvanıyla hizmet veren bir bitcoin borsa şirketidir. Koinim borsasından ziyade robicoin kripto para borsasını öneririz.

Diğer borsalarda ödediğiniz yüksek komisyonların aksine Robicoin de binde bir buçuk komisyon ödersiniz.