bitcoin borsası

Kripto para madenciliği dünyasında en önemli seçeneklerden birisi olan hash ve hashrate ile alakalı olarak bilgiler sunacağız. Dünya genelinde kripto para piyasalarında yaşanan gelişmeler ciddi anlamda ön plana çıkıyor. Bu piyasalar içerisinde yer almak istiyorsanız öncelikli olarak terimler ile alakalı olarak bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Madencilik (Mining), dünya genelinde çok ciddi anlamda popüler hale gelen seçeneklerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Artık madencilik işlemleri için de yeni nesil bilgisayar sistemleri geliştirildi. ASIC birimler olarak da bilinen bu toplamalar, zaman içerisinde çok ciddi avantajları da beraberinde getiriyor. Dolayısı ile bizlerde sizlere puanlama sistemleri ile alakalı olarak bilgiler sunacağız.

Hash Nedir?

Hash, kripto para dünyasında bir çeşit algoritma ya da analiz matematiksel verimi olarak dikkatleri çeken önemli bir terimdir.

Karşılaştırmalar yapan, analizler çıkaran, güvenlik birimlerini inceleyen ve sonuçlarını bizlere sunan önemli bir terimdir. Bu terim, özellikle madencilik pazarında bilgisayar sistemlerinde ya da yazılımlarda çokça kullanılır. Aynı zamanda bir raporlama sistemi olarak da niteleyebiliriz. Kar ver zarar oranlarının hesaplanmasında ve raporlanmasında da kullanılır. Merkezi bir yönetim sistemi olduğundan sistemde değişiklik ya da sahtecilik yapmak mümkün değildir.

Hashrate Nedir?

Hashrate, ASIC cihazlar yani madencilik yaptığınız cihazların kalitesini puanlayan gelişmiş bir sistem modeli olarak dikkat çeker.

Dünya genelinde ciddi anlamda popüler hale gelen madencilik uygulamalarında özellikle donanım kalitesi çok büyük önem arz eden seçeneklerden birisidir. Hashrate değeri, özellikle madencilik yapacağınız cihazın ya da donanımın kalitesini en iyi şekilde ortaya koyan sistemdir.

Günümüzde özellikle ekran kartı üretimlerinde dahili yazılım içerisinde hashrate ölçüm yazılımı da beraberinde gelmektedir. Bu anlamda internet üzerinde bir deneme videosu herkese net şekilde sunuldu. Bizde elimizden geldiğince sizlere hemen bilgiler sunma yoluna gidiyoruz. Videoyu izleyebilirsiniz.

İşlemcilerde, ekran kartlarında hashrate değerleri çok çok önemlidir. Bu neden dolayısı ile madencilik yapma amacı içerisinde iseniz hashrate değeri yüksek cihazları benimseyin ve buna göre hareket edin. Puanlama yaparken işlemci hızını, işlem kalitesini ve hızlı sonuç döndürme gibi seçeneklerini enine boyuna analiz ederek gelişmiş bir puanlama sistemini sizlere hızlıca sunar.