bitcoin borsası

Bugün siz değerli okuyucularımıza madencilik modellerinden birisi olan Bulut (Cloud) Madenciliği hakkında bilgiler sunacağız. Kripto para sektöründe artık yatırımcıların ilgisini çeken birçok farklı sistem söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. CPU ve GPU madenciliği ile alakalı olarak bundan önceki haberlerimizde sizleri bilgilendirme yoluna gitmiştik. Şimdilerde ise daha farklı bir süreç beraberinde çok daha etkin seçenekleri sunuyor.

Bulut sistemler de bilişim sektörünün en ön planda ki sistemleri olarak dikkat çekiyor. Öyle ki sonraki dönemde madencilik anlamında da yenilikleri bizlere sunduğunu söyleyebiliriz. Birçok kişi bu sistemin nasıl işlediğini ne yazık ki bilmiyor. Okuyucularımıza hemen geniş kapsamlı bilgiler sunma yoluna gideceğiz.

Bulut (Cloud) Madenciliği Nedir?

Bulut (cloud) madenciliği, server sağlayıcı bilişim şirketlerinden ASIC cihaz kiralayarak yapmakta olduğunuz madencilik modelidir.

Günümüzde cloud server teknolojilerinin en iyi yanlarından birisi de her şeyin dijital olarak yürütülmesidir. Yani bilgisayar donanımınızı yükseltmeniz gerekiyor. Artık bu işlemlerin tamamı dijital olarak yürütülüyor. ASIC cihaz almaksızın doğrudan yer sağlayıcı şirketlerden bilgisayar sistemlerini kiralıyorsunuz ve bu kiralama işlemlerinin ardından madencilik işlemleri için kullanabiliyorsunuz. Bu da çok daha ilgi çekici seçenekleri beraberinde getiriyor. Yer sağlayıcı şirketler zaman içerisinde bu sistemler üzerinde çokça eğilim gösterdi.

Bulut (Cloud) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bulut sistemlerinin genel itibari ile insanlar arasında ne derece yaygın olduğunu kestirmek güç. Ancak veri merkezlerinde ihtiyaç duyabileceğiniz birçok farklı sistem sizlere sunuluyor. Dolayısı ile bu sistemleri enine boyuna analiz etmek tamamen sizler için avantaj.

Bulut sunucu sistemlerine ülkemiz genelinde de ayak uyduran şirketler söz konusudur. Sadece Hosting, Radore, Vital, IHS ya da bu gibi şirketler kısa süre içerisinde ASIC sistemleri için altyapı geliştiriyorlar. Yukarıdaki video sayesinde de bu anlamda tüm ihtiyacınız olan bilgileri edinme şansına sahip oluyorsunuz.

Bilgisayar sistemleri ile madencilik yapma amacı içerisinde iseniz donanım kalitesi çok üst seviye olmalıdır. Üst seviye donanımlar ile çok daha ciddi verim alabilirsiniz. Özellikle işlemci performansı çok önemlidir ancak ekran kartları bu anlamda sınırları çok daha iyi şekilde belirler.

Uzaktan bağlantı sistemi ile kiraladığınız makineleri yönetebilirsiniz. Madencilik işlemleri sürekli devam eder. Bu makinelerin en iyi yanlarından birisi ise güç kaybı ve internet bağlantı sorunlarının riski son derece azdır.