bitcoin borsası

Bitcoin alım satımı ile kripto paralardan para kazanılırken aynı zamanda bitcoin üretimi ilede para kazanmak mümkün, bitcoin üretiminin iki yolu bulunmaktadır.Bitcoin üretimi her blokta daha da zorlaşması ve fiyatının yüksek olmasından dolayı bitcoin madenciliğide önemli ve karlı bir sektör haline gelmiştir. Birisi bulut madenciliği diğeri ise kendi üretim aletleriniz ile üretmektir. Sırasıyla sizlere iki türüde anlatacağım;

Bulut Madenciliği ile Bitcoin Üretmek

Bulut madenciliği sizlere evlerinizde veya üretim yapmayı düşündüğünüz yerlerde üretim makinaları kurmaktan ve sürekli takip etmenizi gerektiren bu yöntemden kurtaran bir bitcoin üreteme yoludur. Bulut madenciliğinde hali hazırda şirketlerin kurmuş olduğu büyük alanlarda bitcoin üretiminden sizlere belirli ücretler ile pay vermeleridir. Makina gücüne göre sizlerden istediği aylık ücret karşılığında makinayı kiralıyorsunuz ve üretilen bitcoin miktarını kendi cüzdanınıza transfer ediyorsunuz.

Bulut Madenciliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bulut madenciliği hem işinizi kolaylaştırırken hemde riskli bir yatırımdır. Unutmayın sonuçta paranızı başka birine emanet ediyorsunuz. Şimdi sizlere maddeler halinde dikkat edilmesi gerekenleri anlatacağım;

  • Paranızı emanet ettiğiniz şirketleri iyi araştırın , buradan hizmet alan kişilerden yorumlar alın. Hatta erişebiliyorsanız direk hizmeti alan kişiler ile birebir konuşup şirket hakkında bilgi alın.
  • Bitcoin madenciliği ve bitcoin üretimi yapılan makinaları iyi tanıyın. Bu şekilde ödediğiniz paraya değecek bir makina mı kiralıyorsunuz çok daha iyi anlayabilirsiniz.
  • Bir ay sonrasında elde edebileceğiniz minimum karı hesaplayın! Bir ay içinde elde edeceğiniz kar ile bu parayı başka bir yatırım aracına yatırdığınızda elde edeceğiniz kardan yüksek mi hangisinin size marjinal karı daha yüksek karşılaştırmak en mantıklısıdır.

Sizleri yönlendirmemek ve yanlış kararlar vermemeniz adına firma önerisinde bulunmuyoruz, her zaman elinizdeki parayı yönlendirmek konusunda kararı sadece kendiniz verin.

btc-mining

Bitcoin Üretimi

Evde Bitcoin Üretmek

Başlık olarak kısaca evde bitcoin üretmek dedim ama tabi bu sadece evde üretebileceğiniz anlamına gelmiyor, bitcoin üretminde makinaların ısısını ayarlayabilecek her türlü ortamda bitcoin üretimi yapılabilir. Sizleri teknik bir sürü bilgi ile şu makalede boğmamak adına kısaca anlatacağım.

Bitcoin fiyatının bu kadar çok artmamasından ve blokların bu kadar zorlaşmamasından önce bitcoin üretimi kişisel bilgisayarlarda da yapılabiliyordu fakat artık bu sektördeki rekabetin çok ciddi bir şekilde artmasının sonucu olarak artık bitcoin üretimi için kullanılabilen makinalar ile üretimi yapılabilir duruma gelmiştir. Bu işten para kazanmak için en az 10.000 TL lik makina alarak ve bu makinanın soğuk bir ortamda çalışmasını sağlayacak bir ortam hazırlayarak bitcoin üretimi yapabilirsiniz fakat buradaki önemli olan nokta bir çok teknik konuda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Ayrıca üstüne sürekli elektrik kullanımı ve sürekli takip etmeniz gerektiğini düşünürsek son derece yorucu bir yoldur. Gönül rahatlığı ile bitcoin piyasasında yeni olan arkadaşlara bitcoin üretmek için bu kadar yatırım yapmak yerine direk borsalardan bitcoin alarak değerlenmesini beklemek veya altcoinlerle alım satım yaparak bitcoin miktarınızı arttırmak çok daha mantıklıdır.

Bitcoin nasıl satın alabileceğinizi geçmiş konularımızda rahatlıkla bulabilirsiniz. Teknik olarak bitcoin üretimi konusunda ayrıntılı bilgiler için bizi takip etmeyi unutmayın!