bitcoin borsası

Phillip Nunn, açıklamasında 2018 yılı içerisinde Bitcoin’in 60.000 dolar’a erişeceğine inandığını belirtti. The Blackmore Group ve Wealth Chain Group CEO’su, daha evvelden Ocak ayında yapmış olduğu fiyat tahmininin hala arkasında olduğunu belirtti.

Phillip Nunn Bir çok Kripto Para Projesinin Başarısızlıkla Sonuçlanaçağına İnanıyor

Nunn, 14 Haziran 2018 tarihinde KPMG‘nin Tech Manchester etkinliğinde BusinessCloud ile röportajında 2018 yılının Ocak ayında açıklamış olduğu fiyat tahminine hala inandığını belirtti. 2018 yılının Ocak ayında ki açıklamasında Bitcoin için 6.000 dolar ve 60.000 dolar’ı göreceği tahmininde bulunmuş idi. Açıklaması şu şekilde:

“Neredeyse kesinlikle 6,000$ seviyesini göreceğiz öyle değil mi? Yüksek ihtimal bu birkaç saat içerisinde gerçekleşecek.”

Daha sonra yaptığı açıklama ise daha ilginç idi :

“Yapmış olduğum tahmin açık bir şekilde şu anda yaşamakta olduğumuz piyasa dalgalanmasına dayanmaktaydı. Bu yüzden kesinlikle tahminimin arkasında duruyorum.”

Daha sonrasında ise Kripto paraların Dotcom balonu ile karşılaştıran Nunn, Bitcoin’deki ve öbür Kripto paraların, paranın topluluktan gelmesinden dolayı, kripto piyasasının gerçeğine bakıldığında evvelden yaşanan olayların aksine bir rezervi olduğunun altını çizdi.

“Şu anda kriptoda mevcut olan bütün paralar halktan geliyor, bu yüzden her şey pazar duyarlılığıyla ilgili. Düzenlemeler gibi kötü haberlerden oluşan şeyler, pazarı sallayabilir. Sektör o kadar küçük ki içerisinde piyasa manipülasyonu dahi gerçekleşebilmekte.”

BusinessCloud’a göre Nunn, Blockchain‘in teknoloji bakımında değişiklikler sağlayacağı inancına sahip. Nunn, bu teknolojinin dünya genelinde bir çok alanda sahip olunan düzeni boza bilecek güce sahip olduğunu iddia etmekte.

Yaptığı röportajda, Nunn finans kurumları, bankalar ve serbest yatırım fonları bağlantı halinde olduğunu kripto para’ya giriş yapmak istediğini fakat uygun bir giriş bulamadıklarını belirtti.

 “Şu anda piyasaya herhangi bir giriş noktası olmamakta… 5 milyar £’lik bir emeklilik fonuysanız ve kriptoda yüzde 5’lik bir yer almak istiyorsanız, piyasadaki dalgalanmalar sebebi ile yatırımcılarınızdan büyük bir tepki alırsınız.”

Kripto para girişimcisi ve ayrıcana konuşmacısı olan Phillip Nunn, pazarın henüz alt yapı eksikliğinden ötürü kurumsal yatırımcıların pazara girmediklerini belirtti. Fakat Coinbase ve diğer şirketlerin finansal kurumları amaçlayan yeni ürünler ile bunu değiştirmek için çalıştıklarını belirtti.

“Sahip olduğumuz BitcoinEthereumLitecoin ve Ripple gibi piyasanın çekirdeğini oluşturan ve sağlamlaştıran bazı isimler endüstrinin bel kemiğini oluşturmakta.”