bitcoin borsası

Dünyanın en büyük fon yöneticisi BlackRock’ın Yatırım Enstitüsü Küresel Yatırım Baş Taktik Uzmanı Richard Turnill, kripto paralarla ilgili uyarıda bulundu.

Turnill’den Bitcoin Yorumu

Turnill yayımladığı notta, “Piyasalar geliştikçe, kripto para birimlerinin potansiyel olarak gelecekte daha artı kullanılacağını görüyoruz. yine de, şimdilik sadece her şeyini kaybetmeye hazır olan yatırımcıların sanal para birimlerine yatırım yapması gerektiğini düşünüyoruz” ifadesini kullandı.

Turnill, kripto para birimlerinin yüksek volatilitesine, bambaşka piyasa bölümlerine ve herhangi bir yasal düzenlemeye sahip olmamasına dikkat çekerken, “Kripto para birimlerinin yakın bir gelecekte yaygın yatırım portföyünün bir parçası haline geleceğini düşünmüyoruz” diye ekledi.

Turnill, kripto para birimlerinin daha geniş bir kitleye hitap yapabilmek için birçok zorluğun üstesinden gelmesi gerektiğini belirtti. Kripto para birimlerinin aşağıda yatan blok zinciri teknolojisinin geniş kabulü için ise geliştirilen yazılımlarda “büyük bir kayma” gerekeceğini vurgulayan Turnill, bu kaymada yasa düzenleyicilerinin büyük bir rol üstleneceğinin altını çizdi.

Petro Kripto Para

Kripto parası Petro’yu, yarın satışa sunacak. Projenin yöneticisinin açıkladığı bilgilere göre Türkiye, Katar, ABD ve Avrupa‘nın bazı bölgelerinden yatırım alındı. Geri Sayım’da Berfu Güven, Servet Yıldırım ve Mahfi Eğilmez konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.