bitcoin borsası

İspanyol bankalarından BBVA , blockchain teknolojisi kullanarak kredi sözleşmelerinin imzalanmasındaki tüm süreçlerde kullanarak başarılı bir şekilde tamamlandığını duyurdu!

BBVA Blockchain Teknolojisi

Kredi işlemlerinde banka ve müşteri süreçlerinde kullanılan blockchain teknolojisini kullanan BBVA, başarılı bir şekilde işlemin gerçekleştiğini belirtti. Eski süreçte günlerce süren bu işlemlerin saatler içersinde tamamlandığını ve bu sayede büyük bir zaman kaybından kurtulan BBVA yöneticileri bu durumdan çok memnun.

BBVA CEO ‘su Torres Vila yaptığı açıklamasında blockchain teknolojisini kullanarak bu konuda çok daha fazla işlem gerçekleştireceğini belirtere, ayrıca telekomünikasyon konusunda İspanyol devi olan Indra ile bir program başlatacaklarını açıkladılar. Blockchain teknolojisi için şeffaflık gerektiren tüm sektörlerde kullanılmasını gerektiğini belirten Villa konuşmasında ;

 

“Blockchain teknolojisinin bankacılık sektöründe taraflar için şeffaflık, güvenlik ve verimlilik gibi avantajlar sağlıyor. Bu devrimsel teknolojinin finansal hizmetlere nasıl çağ atlatacağını sanırım herkese gösterdik.” dedi.

 

bbva blockchain

bbva blockchain

 

Kendi bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek için Blockchain teknolojisi kullanacak olan  BBVA, tüm işlemler için Ethereum ağını kullanacak ve kaydedecektir. Ayrıca İspanyol devi, uluslararası bankacılık işlemleri içinde blockchain teknolojisini geliştirmeye başlamış durumda.

Bu gelişmeye burada paylaştıktan sonra blockchain nedir ? sorusuna cevap bulmak isteyen ziyaretçilerimize konumuzdan bir alıntı yapıyoruz;

 

Blockchain, merkezi olmayan sistemlerde güvenlik ve birimler arası bağlantı sistemini meydana getiren yeni nesil bir veritabanı sistemi olarak nitelendirilebilir.

Günümüzde Bitcoin ve Ethereum sistemleri tamamen blockchain altyapısını kullanmakta. Tabi ki sadece bu iki kripto para değil dünya genelinde birçok para birimi bunu kullanıyor. Ancak yine de dünyanın en değerli iki kripto para biriminin bu altyapıyı kullandığını sizlere söyleyelim. Hem yönetilebilirlik, hem güvenilirlik ve hem de altyapı seçenekleri açısından dünyanın en iyi sistemi diyebiliriz.

Yazılım teknolojilerinde binlerce yazılım dili vardır. Ancak dünya genelinde en çok kullanılan, en geçerli olandır. Bitcoin ile birlikte dünya geneline yayılan blockchain, kısa zaman içerisinde bu piyasalarda en güvenilir altyapılardan birisi olarak dikkat çekti. Konunun devamı için tıklayınız.

Tüm soru ve yorumlarınızı konu altından sorabilir ve sizde tartışmamıza katılabilirsiniz.

İyi günler!

 

Altcoinci.net – Kripto Para Haber ve Analiz Platformu