bitcoin borsası

Bugün ki içeriğimizde kripto parayı nakde çevirmek isteyenler için Bitcoin Exchange konusu üzerinde durma yoluna gideceğiz. Türkiye geneline baktığımız zaman yatırımcılığı gitgide artan bir dijital para birimi diyebiliriz. Zaten haberleri ile de dünyanın en değerli, en pahalı coin birimi olduğunu net şekilde söyleyebiliriz.

Bitcoin, zaman içerisinde Hard Fork işlemleri ile birlikte iki ayrı kola ayrıldı. Bitcoin Cash ve Bitcoin Gold olmak sureti ile de artık piyasalarda yatırımcının beğenisine sunuldu demek yanlış olmaz sanırım. Exchange, borsa ile haşır neşir olanlar tarafından bilinen bir terimdir. Ancak bizler yine de sizlere hemen tanımı ve işlevselliği hakkında bilgiler sunalım istiyoruz.

Bitcoin Exchange Nedir?

Bitcoin Exchange, elinizdeki bitcoin para birimi dilerseniz nakite ya da dilerseniz diğer kripto para birimlerine dönüştürme işlemi olarak bilinir.

Bitcoin nakite çevrilir mi? Bu soru birçok okuyucumuz tarafından sorulan bir soru. Tabi ki çevrilebilir hem de çok kolay bir şekilde. Üstelik kripto para borsalarına takılı kalmak zorunda değilsiniz. Paribu ve BTCTurk gibi siteler dışında da Exchange hizmeti veren birçok farklı güvenilir sistem olduğunu bilmeniz iyi olacaktır.

Bitcoin satarak Dolar, Euro, TL ya da İngiliz Sterlini gibi birimlere exchange işlemi yapabilirsiniz. Ya da yine Bitcoin satarak Litecoin ya da Ethereum değişimi yapabilirsiniz. Bu dönüşüm ya da benim tabirim ile YATIRIM KAYDIRMA – ÇEŞİTLENDİRME işlemi günümüzde kolay ve mümkün.

Bitcoin Exchange Nasıl Yapılır?

Çok zor değil. Bitcoin yatırımcısı iseniz zaten sizlere özel verilen bir Private Key (Özel Anahtar) ve cüzdan uygulamanız mevcuttur. İnternet ortamından da bir araştırma yaparak exchange işlemi yapan kurumları bulabilirsiniz. Tabi ki ille de Bitcoin satmak için exchange hizmeti kullanmaz. Alım için de kullanabilme şansına sahipsiniz.

Elinizde ki Bitcoin birimlerini aracı kurumlar yardımı ile nakde çevirebilirsiniz. Dünya genelinde geçerli tüm para birimlerine dönüşümünü sağlama şansınız var. Ya da farklı kripto para birimlerine dönüşüm sağlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, bu hizmeti en düşük komisyonlar ile yapan kurumları bulmak.

BTCTurk ve Paribu bu sektörde en bilinen ve en çok güvenilen sistemler. Ancak sizler, yine de alternatiflerini arayarak değerlendirme yapma şansına sahip olabileceğinizi asla unutmayın.