bitcoin borsası

Bugün ki makalemizde coin pazarına giren okuyucularımız için Bitcoin alma – gönderme işlemleri nasıl yapılır sorusuna yanıt vereceğiz. Türkiye genelinde de kısa süre içerisinde çok ciddi anlamda kripto para sektörüne eğilim arttı. Maddi değeri çok ciddi şekilde yükselen Bitcoin, özellikle bu pazarda ciddi anlamda dikkat çekiyor demek de yanlış olmaz sanıyorum.

Bitcoin cüzdan uygulamaları, alma ve gönderme işlemlerinde olmazsa olmazlarımızdan birisi olarak dikkat çekiyor. Tam da bu noktada sizlere alma ve gönderme işlemlerini en iyi şekilde anlatmak istiyoruz. Özellikle arama motorunda en çok aranan terimleri analiz ederek web sitemizde cevaplama yoluna gidiyoruz elimizden geldiğince. Şimdi ise sizlere Bitcoin gönderme ve alma işlemlerine dair bilgiler sunacağız.

Bitcoin Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bitcoin cüzdan uygulamalarının en iyi yanlarından birisi de Private Key adını verdiğimiz özel kodlar ile size özel hesap numaralarınız vardır. Bu hesap numaralarını günümüz hesaplarında ki IBAN numaraları olarak niteleyebilirsiniz. Size özeldir ve benzersizdir. Dolayısı ile her coin yatırımcısında vardır ve bu benzersiz kodu kullanarak gönderim yapmak çok kolaydır.

Örnek Bitcoin Private Key: 1L5ky9M4L8CS9mXLFryrof2JQEf1k34J4h

Yukarıda bir örneğini görme şansına sahip olduğunuz. Gönderim yapacağınız kullanıcının da böyle bir özel anahtarı mevcuttur arkadaşlar. Bu özel anahtarı doğru bir şekilde talep etmelisiniz. Sonrasında cüzdan uygulaması ile birlikte benzersiz özel anahtarı kullanarak bitcoin gönderme işlemi tamamlanır. Cihazlar arası QR kod okuma yöntemi ile de bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Bitcoin Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bitcoin alma işlemleri de tıpkı yukarıdaki gibidir. Gerek kişilerden alacağınız zaman ve gerekse Bitcoin borsalarından çekim yapacağınız zaman Private Key önemlidir. Bu özel anahtar sayesinde herkes ya da her kurum, doğrudan hesabınıza güvenli şekilde Bitcoin gönderimi yapar.

Ödeme alacağınız herkese ya da her kuruma doğru bir şekilde Private Key verilmesi gerekir. Kurum ya da kişi ödemeyi yaptığınız zaman cüzdan uygulamanızda bildirim alırsınız. Ödemeyi yapmak isteyen kişinden AL butonuna tıklarsanız Bitcoin birimleri cüzdanınıza aktarılır. Dolayısı ile alma işlemini de bu sayede çok kolay olarak gerçekleştirme şansına sahip oluyorsunuz.