bitcoin borsası

Kripto para madenciliği (mining) sektöründe önemli bir seçenek olan ASIC madencisi ile alakalı olarak bilgiler sunacağız. Daha önceki dönemde web sitemizde sizlere birçok farklı madencilik yöntemi sunma konusunda adımlar atmıştık. CPU ve GPU madenciliği de bunlardan birisi. Nitekim detaylı bilgileri makalemiz içerisinde elimizden geldiğince sizlere sunma yoluna gitmiştik.

Madencilik işlemleri tahmin edebileceğiniz üzere bilgisayar donanımları ile de yapılabilir hale geldi. Dolayısı ile bunun için özel olarak geliştirilen cihazlarda adından söz ettiren bir seçenek oldu. Bilgi sahibi olabilmeniz için elimizden geldiğince detaylı ve enine boyuna bilgiler vererek fikir sunmak istiyoruz.

ASIC Madencisi Nedir?

ASIC madencisi, kripto para sektöründe madencilik yapmak için özel olarak geliştirilmiş bilgisayarlar ya da bilgisayar donanım sistemleridir.

Application Specific Integrated Circuit açılımının kısaltılmış hali ASIC olarak bilinir. Türkçe karşılığı ise Uygulamaya Özgü Tümleşik Devreler olarak bilinir. Kripto para madenciliği yaparken matematiksel veri çözümleme donanımlarına ihtiyacınız vardır. CPU ve GPU bunların başında geliyor. İkisi de işlemci mantığı ile çalışan sistemler. Öyle ki ekran kartları, her zaman çok daha modern ve gelişmiş madencilik sistemleri arasında ilk sırada yer alıyor.

ASIC cihazlar, genel itibari ile madencilik için geliştirilmiş olan üstün kapasiteli cihazlar olarak bilinir. Bu cihazlar, günümüzde kripto para yatırımlarının artması ile birlikte daha da yaygınlaştı. Dolayısı ile madencilik yapacaksanız bu cihazlar önemlidir.

ASIC Cihazlar Nasıl Alınır?

Bunun için öncelikli olarak bilen bir yatırımcı ile hareket etmeniz gerekiyor. Günümüz modern sistemlerinde bilgisayar teknolojilerinin geldiği son nokta herkesin malumu. Kripto para sektöründe madencilik deneyimi olan kişiler bu anlamda sizlere en doğru bilgileri verebilir. ASIC cihazlar, tabi ki verimli olmak zorunda olan cihazlar.

Donanımların her birisinde aramanı gereken özellikler var. İşlemcilerde öncelikle çekirdek yoğunluğu çok önemlidir. Ekran kartlarında ise yeni nesil olması ve işlemci birimlerinin çalışkanlığı da yine o kadar önemlidir. Bu cihazları günümüzde Türkiye’de de tedarik edebilme gibi bir şansa sahip oluyorsunuz. Dolayısı ile imkanlar çok daha kapsamlı ve kaliteli.

Yakın bir zaman dilimi içerisinde sizlere bu anlamda enine boyuna öneri makaleleri sunacağız. Daha fazlası için sitemizi günlük olarak takip etmeyi asla ihmal etmeyin.