bitcoin borsası

Bugün yazımızda Ethereum blok zincirinin bir parçası haline gelen ve merkezi olmayan ZRX Coin (0x) hakkında bilgi vereceğiz. Peki, ZRX Coin (0x) nedir? ZRX Coin nasıl satın alınır? İşte, tüm soruların cevabı yazımızda…

ZRX Coin (0x) Nedir?

Bugün yazımızda Ethereum blok zincirinin bir parçası haline gelen  ZRX Coin (0x), herhangi bir merkeze bağlı olmayan bir borsa olarak yapılmış olan bir protokoldür. 0x, dünyanın neresine giderseniz gidin geçerli olan Ethereum akıllı sözleşmelerini  içeren bir protokoldan faydalanmaktadır. 0x  bulundurmuş olduğu bu  protokol ile etkili ve güvenilir biçimde binlerce coin arasında değişim yapma  şansı tanıyor. 0x, merkezi ve merkezi olmayan  borsalardan farklı bir biçimde tasarlanarak en iyi özellikleri bir araya getirmek amacıyla yapıldı.

0x merkezi  olmayan borsalarda sık sık meydana gelen  başlıca sorunları çözmeyi  hedeflemektedir. Merkezi borsa platformları ise pahalılık, yavaşlık ve kısıtlı likidite  problemleri ile dikkat çekmektedir. 0x, bu sorunları standart bir protokol kullanarak ortadan tamamen kaldırmayı hedefliyor. Bu protokol, blok zincirden aktarılan tüm işlere yapılabilir. Bu sayede işlem hızında artış olur ve bazı gereksiz işlem ücretlerini de ortadan kaldırır.

ZRX Coin Nasıl Satın Alınır?

Bahsetmiş olduğumuz borsalar üzerinde dilediğiniz borsadan üyelik işlemi gerçekleştirerek sizlerde bu  coini satın alabilirsiniz. Henüz Türk borsaları üzerinde işlem görmeyen bu para biriminin ülkemizde işlem görüp görmeyeceği oldukça merak edilen sorulardan bir tanesidir. Kısacası bitcoin alarak yabancı piyasaya aktararak bu coini satın alabilirsiniz.

ZRX Coin (0x) Ne Kadar Kaç Dolar?

Bu yazıyı yazdığımız 16.04.2018 tarihinde 1 ZRX = 3,05 TL, 1 0x = 0,74 Dolar ve 1 ZRX = 0.00009244 BTC değerindedir. Saatlik değişim % 0.19, günlük değişim % -5.33 ve haftalık değişim ise % 37.62 civarındadır. ZRX Coin 0x toplam market hacmi yaklaşık olarak 1.592.836.002 ₺’dir. 0x son 24 saatlik market hacmi ise yaklaşık olarak 38.566.214 ₺ civarındadır.

ZRX Coin (0x) Nedir?

ZRX Coin (0x) Nedir?

ZRX Coin (0x) Geleceği Var mı?

Arkadaşlar fikrimi söyleyecek olursam geleceği olan bir altcoin olduğunu söyleyebiliriz. Küçük yatırımcılar için oldukça iyi bir yatırım kaynağı olabilir. Fakat bunu bir yatırım tavsiye olarak algılamayın. Bir coine yatırım yapmadan önce iyi araştırmalı ve iyi karar vermelisin.


≥ Ayrıca Status Coin Nedir, Ne İşe Yarar? başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneririz.