bitcoin borsası

Zcash, kripto para birimleri  arasında en son çıkan para birimidir.  Bu yazımızda oldukça merak etmiş olduğunuz Zcash Coin nedir? Zcash nasıl alınır? sorularına yanıt vereceğiz. Tüm detaylar haberimizde…

Zcash, kripto para birimleri  arasında en son çıkan para birimidir.  Gün geçtikçe altcoinler ismi verilen birden fazla çeşit çeşit şifreli para birimleri ortaya çıktı. Bitcoin’in son zamanlarda oldukça başarılı olmasının ardından bu sayı 700’e kadar ulaştı. Bu birimlerin çoğu, bitcoine karşı mücadele etmeye çalışmakta.

 

Zcash Nedir?

Zcash, kripto para birimleri  arasında en son çıkan para birimidir. Gün geçtikçe altcoinler ismi verilen birden fazla çeşit çeşit şifreli para birimleri ortaya çıktı. Bitcoin‘in son zamanlarda oldukça başarılı olmasının ardından bu sayı 700’e kadar ulaştı. Belli başlı kesimler Zcoin‘i ”Bitcoin para için http gibiyse, Zcoin https’dir.” cümlesiyle açıklamakta. Zcash gizlilik ve şeffaflık gibi konulara oldukça özen göstermekte. Bu yüzden https’e benzetilen Zcash, tüm işlemlerin kaydedildiği ve yayınlandığı bir ek güvenliği  olduğunu dile getirmektedir. Fakat gönderen ve alıcı gibi ayrıntılar gizli tutulur.

Zcash’in kurucusu ve CEO’su olan  Zooko Wilcox, Investopedia’ya şu sözleri söyledi: Zcash, kamuya açık  olan  blok zincirinde özel işlemlere  şans tanıyan yeni bir blok zinciri ve  bir şifreleme türü. Bu, işletmelerin, tüketicilerin ve yeni uygulamaların, küresel, izinsiz bir blok zinciri kullanırken  bile işlemleri kimlerin göreceğini belirler.” Zcash, kullanıcılarına gelişmiş şifreleme tekniği veya ekibinin geliştirmiş olduğu  zk-SNARK isimli “korumalı” işlemler seçeneği sunmakta.

Zcash Coin Nedir?

Zcash Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Zcash Nasıl Alınır?

Ülkemizde altcoin alım satımı yapılmaması sebebiyle,  Zcash coin alırken yurtdışında yer alan firmalara uğramanız gerekir. Yurt dışı firmalardan satın alırken dikkatli olmanızda fayda var. Türk piyasalarında bitcoin alırken uyguladığınız işlemleri altcoinde alırken uygulamalısınız.

Zcash Değeri Ne Kadar?

Bu yazıyı yazmış olduğumuz 03.04.2018 tarihinde 1 ZEC = 809,76 TL,1 Zcash = 203,26 Dolar ve 1 ZEC = 0.0276834 BTC  değerindedir. Ayrıca bu yazının birer yatırım tavsiye olmadığını da belirtelim. Zcash coin hakkında başka merak ettiğiniz sorular var ise yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Umarız bu yazımız siz değerli okurlarımız için yararlı olmuştur.

Ayrıca bir önceki Nano Coin Nedir? başlıklı yazımıza da bakmanızı öneririz.