bitcoin borsası

Kripto paralarla ilgilenen kişiler mutlaka Waves coin ismini duymuştur. Bu yazımızda ise siz değerli okuyucularımızın oldukça merak ettiği Waves Coin nedir, ne işe yarar? gibi sorulara yanıt vereceğiz. 

Waves Nedir?

Waves coin, kullanıcılarının sanal  varlıklarını, kolay ve güvenilir bir biçimde ticaretini, yayınlamalarını ve depolamalarına olanak sağlayan kripto para birimidir.  Bitcoin’in de kullanmış olduğu, açık kaynak kodlu blok zincir teknolojisinden faydalanır. Waves’in  tek amacı amacı, Bitcoin’in yerine geçmek değil. Tam tersi Bitcoin ve diğer dijital para birimleri ve piyasada  yer alan değerli varlıkların merkezsiz bir biçimde değiştirilip ve düzenlenip  aktarılması amacıyla bir platform oluşturmak. Hayalini kurduğunuz projeleri kodlama bilginizin olmasına gerek kalmadan kolay bir şekilde ICO  oluşturabilirsiniz. Bu şekilde  kullanıcılardan da  yatırım alma şansınız var. Burada 2 pazara öncelik tanınmış. Bunlardan birincisi blok zincirdeki kitle fonu , ikincisi ise fiat transfeleri.

Waves’in Özellikleri

Kripto para birimleri ile alım satım yapabilmek için bir merkeze bağlı olan  Exchange dijital  borsalarından faydalanmamız gerekiyor. İşte tam bu noktada Waves yardıma koşuyor. Waves, kripto para birimi ticaretinde ve değişiminde dünya bağlantısına sahip olan bir platformdur. USD/EURO türünden veya Waves ile; Bitcoin, Zcash, Ethereum ve Litecoin dijital paraları ile birlikte merkezsiz ve güvenli bir platformda ticaret yapmanıza olanak sağlamaktadır. Şuanlık ticaretinin yapılacağı altcoin sayısı az gelebilir fakat ileri ki zamanlarda tüm altcoinleri sistemine ekleyerek büyümesini sürdürecektir. Waves’in en önemli  özelliklerinden birisi ise  komisyon ücretlerinin çok düşük olması.

Waves Coin Nedir?

Waves Coin Nedir?

 Waves Coin’in Geleceği Ne Olacak?

Kendi fikrimi söyleyecek olursam, arkadaşlar bana göre bence bu platformun ve coinin geleceği aşırı parlak. Fakat bir anda patlayacak bir şey değil. Fakat belirttiğim üzere, kriptopara alanına en büyük yenilikleri ve çözümleri getiren coin kesinlikle Waves. Bunlar tamamen kendi görüşümdür. Yatırım tavsiyesi değildir. Tüm yazılarımızda bahsettiğimiz üzere bir altcoin’e yatırım yapmadan önce kesinlikle iyi karar vermeli ve iyice araştırmalısınız.

 Waves Coin Ne Kadar, Kaç Dolar?

Bu yazıyı yazdığımız 12.04.2018 tarihinde 1 WAVES = 16,77 TL, 1 Waves = 4,08 Dolar ve 1 WAVES = 0.0005298 BTC  değerindedir. Umarım yazımız sizler için yararlı olmuştur. Sorularınızı yorum yaparak sorabilirsiniz.

Ayrıca bir önceki DogeCoin nedir, ne işe yarar? başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.