bitcoin borsası

Kripto para dünyasında mutlaka ön planda tutmanız gereken seçeneklerden olan Tether USDT ile alakalı bilgiler vereceğiz. Coin yatırımcıları için zaman içerisinde birçok farklı alternatif geliştirildi. Geliştirilen bu alternatifler ile alakalı olarak bilgi sahibi olmayan insan çok. Altcoinci sisteminin esas amacı ise sizleri tüm bu gelişmeler hakkında bilgi sahibi yapmak.

USDT, bu piyasalar içerisinde çok önemli yere sahip ancak ülkemizde çok bilinmeyen bir sistem olarak biliniyor. Dolayısı ile sizlere elimizden geldiğince bilgiler sunmak ve fikir edinmenizi sağlamak istiyoruz. Merak ettiklerinizi yorum alanlarımızdan bizlere sorarak fikir edinebilme şansına sahip olabilirsiniz.

Tether USDT Nedir?

Tether USDT, kripto para dünyasında riski azaltmak ve kripto paraların değerini sabit tutmak için mücadele eden bir platform sistemdir.

Tether sisteminde bütün coin birimlerinin fiyatları mümkün mertebe sabit şekilde kalır. Bu sabit fiyatlar sayesinde aslında yatırımınız çok fazla risk altına girmez. Analistlerin yorumlarını incelediğimiz zaman bu sistemin özellikle GÜVENLİ LİMAN benzetmesi ile kullanıldığını söyleyelim.

USDT sisteminin esas amacı, fiyat değişimlerinden etkilenmenizi engellemektir. Güncel kuru 1 Dolar gibi seviyelerde tutmak amacı içerisinde olan sistemlerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Dolayısı ile dünya genelinde özellikle yabancı piyasalarda çok fazla kullanılan bir sistem olarak dikkat çekiyor.

Tether USDT Ne İşe Yarar?

Esas amacı yukarıda da bahsettiğimiz üzere fiyat grafiklerini mümkün mertebe sabit oranlarda tutmak olan bir sistem olarak dikkatleri çeker. Tether USDT içerisinde olan coin birimleri, düşüşlerden etkilenmez ve fiyatı genellikle sabit kalır. Güvenilir bir platform olarak dikkat çeker ancak ülkemizde birçok yatırımcı bu sistemi bilmez. Dolayısı ile çok önemli bir yatırım alanı olarak da dikkatleri çekiyor diyebiliriz.

Tether USDT Destekleyen Kripto Para Borsaları

Bu sistemi dünya genelinde her borsa sistemi desteklemez. Bu neden dolayısı ile araştırmacı olmak da gerekiyor. Biz sizler için logolar ile bu borsa sistemlerini elimizden geldiğince derledik. Aşağıdaki resimde USDT desteği sunan kripto para borsaları hakkında bilgi sahibi olabilme şansına sahip olabilirsiniz.

Yerli piyasalarda bu sistemi destekleyen herhangi bir borsa söz konusu değildir. BTCTurk ve Paribu ne yazık ki bu sistemi desteklememektedir. Dolayısı ile yabancı kaynaklarda ki yatırımlarınızda bu sistemi kullanabilme şansına sahip olabileceğinizi unutmayın.