bitcoin borsası

Stratis, para birimi olarak STRAT kısaltmasıyla tanımlanan ve blockhain projesi olan bir sistemdir. Finansal kuruluşlara distributed ledger teknolojisiyle birlikte iş çözümleri sağlama amacında olan ve İngiltere merkezli olarak diğer firmalara yönelik şekilde hizmetler oluşturacak şekilde kurulmuş bir blok zincir kuruluştur. Stratis sistemini daha iyi anlayabilmek ve bu sistemle elde edilebilen faizlerle birlikte bir nakit akışı sağlanıp sağlanamayacağı konusuna detaylı olarak yaklaşmamız gerekiyor.

 

Stratis Sistemine Detaylı Bir Bakış ve Olanaklar

Yeni olarak görülebilen blok zincir çözümleriyle çok daha hızlı ve basit bir geliştirme sağlayabilen Microsoft.Net baz alarak özelleştirilmiş bir şekilde blok zincir uygulamalarının oluşturulabilmesine de imkan tanır. Ayrıca firmalar, nStratis özelliğiyle birlikte lite ve API’ler tarafından ulaşılabilecek özel bir blok zincir oluşturulabilmesine de olanak tanıyan bir sistem olduğu görülebilir.

Çağımızın yeni trendi olarak görülen kripto paralar ve şifreleme trendleriyle birlikte Stratis de bir yükseliş yakalamayı başarabilmiştir. 2016 yılının Temmuz ayında Stratis’in temelleri atılmıştır ve ICO üzerinde projesini büyük bir orana kadar yükseltmeyi başarabilmiştir. Pazar payının yüksek seviyelerde olması da Stratis’e olan ilgiyi arttırıyor.

Stratis Belgelerinin Rolü Nedir?

Stratis satın almak için Binance sistemine kayıt olmanız gerekiyor. Stratis coinlerini satın alma işleminin ardından kazanmaya başlayabilirsiniz ve bu kazançlar da faiz ya da temettü gibi işleyecektir. Stratis coinleriniz üzerinden kesilecek belli bir miktar size yıllık olarak %0.5-1 oranlı bir gelir sağlamaya başlayacaktır. Kazandığınız bu faiz getirisini EtherDelte gibi borsalar üzerinde nakde çevirme olanağına sahip olursunuz.

EtherDelta Sistemi Nedir?

Bir kripto para borsası olarak tanımlayabileceğimiz EtherDelta üzerinde bu kripto paralar arası alım satım yapabilme imkanınız bulunuyor. İlk olarak bu sistem üzerinde bir üyelik oluşturmalı ve coinlerinizi bu hesaba aktarmalısınız. Daha sonra tokenlerinizi satışa çıkarmanız gerekiyor.

Sistem üzerinde satışınızı gerçekleştirdikten sonra satıştan elde ettiğiniz tutarı cüzdanınıza geri çekmelisiniz. Cüzdana çekilen tutarın işleme konulmasıyla birlikte satıştan elde ettiğiniz tutar cüzdan içerisinde görüntülenir. Böylece Stratis coinleriniz ve faiz getirileriniz aracılığıyla nakit akışınızı da sağlayabilirsiniz.

Monero coin hakkında bilgi edinmek isterseniz konumuzu kesinlikle okuyun