bitcoin borsası

6 aylık gibi kısa zaman içerisinde 15 binden fazla yükselerek dikkatleri çeken Stratis coin’e bugün değineceğiz. Peki, Stratis coin nedir? ne işe yarar? ne kadar, kaç dolar? 

Stratis Nedir?

Stratis, bir blok zincir platformdur ve kripto parası ise strattır. Son zamanlarda değeri çok hızlı bir biçimde yükselmesi,  madenciliğinin olmaması ve finans şirketlerini hedeflemesi ile tanınan bir platformdur.  Strat, mine edilemeyen kripto paralar arasında yer almaktadır. İlk üretildiği zaman belli bir miktar konmuş ve 98 milyon 376 bin 562 adet ile sınırlandırılmıştır.

Aynı ethereum  platformu gibi geliştirilen  Stratis coinin hedefi blok zinciri uygulamalarının .Net ile beraber geliştirilmesi, denenmesi ve dağıtımı için basit, uygun fiyatlar ile çözümler yaratmaktır. Stratis coin ise bu platformun parasıdır. 2 yıl önce ortaya çıkan bir platform olmasına rağmen dikkat çekici özellikleri sayesinde kısa bir zaman dilimi içerisinde çok fazla büyüme göstermiştir.

Stratis Ne İşe Yarar?

Bir çok şirket, aramış oldukları özelliklere sahip  blok zinciri uygulamaları  oluşturma şansına sahipler. Bunun yanı sıra geliştirme süreçlerini kolaylaştırabilir ve blok zinciri projelerine iyice hız kazandırabilirler.  Şirketlerin kendi ihtiyaçları doğrultusunda, üçüncü taraf kuruluşlar tarafından başlatılabilen farklı, özel blok zincirlerinin oluşturulmasına Stratis göz yumakta. Şirketler tarafından özel olarak yapılan bu bloklar sonradan Stratis’in blok zincirine ilave edilerek güvenlik altına alınmaktadır.

Diğer kripto paralarda bulunan  kişiden kişiye para transferi  işlemlerinin daha fazlasını içerisinde bulunduran Stratis,  finans sektöründe bulunan bir çok firmaya her yönden avantaj sağlamaktadır. . Şirketler, doğal maliyetler ve yapım aşamasındaki zorluklar olmadan, network altyapılarını koruyabilirler.

Stratis Coin Nedir?

Stratis Coin Nedir, Ne İşe Yarar?

Stratis Ne Kadar, Kaç Dolar?

Stratis coin bu yazıyı yazdığımız 10.04.2018 tarihinde yaklaşık olarak, 1 STRAT = 14,79 TL, 1 Stratis = 3,62 Dolar ve 1 STRAT = 0.00053584 BTC değerindedir. Saatlik değişim % 0.93, günlük değişim % 1.05 ve haftalık değişim ise % -8.14 civarındadır. Açıkçası büyük bir yatırımcı iseniz bu coine yatırım yapabilir büyük paralar kazanabilirsiniz. Bir çok altcoine göre değerinin oldukça fazla olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bunu birer yatırım tavsiyesi olarak algılamayın. Bir coine yatırım yapmadan önce kesinlikle onu iyi araştırmanızı tavsiye ederim. Sorularınızı yorum kısımından sorabilirsiniz.

Ayrıca BitShares Coin  başlıklı yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.