bitcoin borsası

Stellar lumens kısaca tanımlayacaksak bir alt coin diyebiliriz. Jed Mccalep  ve Joyce Kim’in öncülüğünde 2014 yıllında kurulmuştur. Bu açık kaynaklı protokolün yönetim kurulunda sırasıyla Patrick Collison, Matt Mullenweg, Greg Stein, Joi Ito, Keith Rabois, Sam Altman, Naval Ravikant gibi coin alanında ki devler yer alır. Stellar geliştirme vaktfı tarafından desteklenmektedir.

Tasarım

Global bir değer değişim ağı oluşturan Steallar Lumens (XLM) para alışverişi için açık kaynaklı bir protokoldür. Sunucularda cüzdanlar ağa depolanır. Bu sayede totalde ki para hesaplanabilir. Bu da Steallar Lumens’in değerini belirleyen şeydir. Herhangi bir transfer işlemi 2 ila 4 saniye arası sürer. Bu sayede hızlı transferin önünü açan Steallar Lumens kurucuları coin piyasasında adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Tasarımı ile büyümekte olan bir alt coindir. Şu tüyoyu verelim. Söylentilere göre “Geleceğin ilk 5 alt coininden biri.” diyorlar. Yatırım tavsiyesi değildir.

xlm

XLM Coin Nedir?

Stellar Lumens Nasıl Çalışır?

Stellar ödeme yaparken daha küçük çaplara bölünerek herhangi bir saldırıya karşı koruma altındadır. Lumens adlı kendi dijital para biriminden oluşur. Lumens, ddos saldırılarına güvenlik tokeni görevi görür. Aynı zamanda daha küçük ve daha likid olan döviz çiflerine karşı köprü görevi görür.

Stellar Lumens’in Diğer Özellikleri

Stellar zinciri oluşturarak. Her kullanıcın bir hesapta  en az 20 Lumens bulundurmasına izin verir. Bu sayede değeri devamlı olarak yükselirken piyasa koşullu olarak ufak düşüşlere rastlanabilir. Lumens Konsensüs Protokolü sayesinde dışarıdan gelecek tüm saldırılara karşı korurken, onların kontrolünde olmayan Stellar Lumens üretimine engel olurlar. Her yıl artış oranı değişse de bu zamana kadar kesinlikle %1 artışla coin piyasasında ki en kararlı şekilde ilerleyen alt coin olma özelliğini taşıyor. Günlük ve aylık olarak exchange yapan kullanıcıların ise gözünü boyayan bir alt coin birimi çünkü günlük olarak artışı %40 civarında seyrediyor. İyi takiple çok güzel paralar kazanabileceğiniz alt coin türü haline geliyor bu şekilde Stellar Lumens.

Stellar Lumens Gerçek dünya uygulamaları

Aralık 2016 Hindistan, Flipinler ve Batı Afrika olmak üzere bir çok ülkede sunucusunu, sunucu alt yapısını genişleti. Bu sayede daha güvenli ve daha hızlı hizmet sunmaya, piyasa değerini artırmayı başardılar.

2017 Ekim ayına geldiğinde ise muhteşem bir atak yaparak. Stealer ve İBM, küresel ödemelerde hız artırımı için ortaklık anlaşması yaptı. İleri de yapacağı büyük anlaşmalarında kapısını açacağa benziyor. Yani yapmış oldukları çalışmalar ve yapacakları çalışmaların sonucunda gelecek vaat eden coinler arasında yerini alıyor. Coin piyasası şaşırtıcı derecede yükselmelere, alçalmalara ev sahipliği yapıyor. Yüksek karlar edilebilirken, yüksek miktarda zarar edenlerde oluyor. Haberleri iyi takip edip, doğru zamanda, doğru coine yatırım yapıldığında zarar eden kimse görülmedi. Stealler Lumens ise hem güvenli liman, hemde yüksek kazancın kapısı gibi duruyor.