Kuşkusuz insanlar tarih boyunca birbiri ile savaşmış ve birbirlerini acımasızca öldürmüşlerdir. Bunlardan pek çok devlet meseleleri ile alakalı olurken birçoğu kadın meselesi yüzünden ortaya çıkmıştır. Yüz binlerce insanın yok olması, kan ve ölüm konulu filmler oldukça çoktur. Evrensel film olarak sizlere en beğenilen ve sevilen savaş, tarih filmlerinin bir listesini hazırladık. Buyrun;

300 Spartalı

Bugün ardılı olarak gelen İran Devleti’nin ilk öncüleri olan büyük Pers İmparatorluğu. Anadolu topraklarından aşarak yıllar önce Yunanistan şehir devleti olan Sparta kapısına dayanmıştı. Film gerçek tarihle bağlantılıdır. Leonidas adında bir Sparta komutanının meclis tarafından savaş izni verilmemesi üzerine kendine sağdık 300 adamı ile yürüyüşe çıkıyorum denilerek Pers ordusunu karşılamak üzere gittiği ve yaptığı çarpışmaları konu alır. Film pek çok ödüle layık görülmüş ve Yunanistan halkı tarafından çok beğenilmiştir.

Moğol

Film tamamiyle 1206 yılında dünyayı kasıp kavuran ve istila eden Moğol İmparatorluğu’nu konu alıyor. Filmde başrol oyuncusu olarak Cengiz Han ele alınmış. Cengiz Han’ın doğuşundan itibaren yükselişine ve devletin başına gelerek istila faaliyetlerine başlamasına kadar pek çok konu var. Ölümüne kadar hikayesinin anlatıldığı film sinema severler tarafından oldukça beğeni ile karşılandı. Cengiz Han’ın Türk ve Moğol soyundan geldiği iddia edilmesi sebebiyle film Türkiye ve Moğolistan’da büyük beğeni topladı.

Fetih 1453

Sultan Mehmed’in tahta çıkışı ve sonrası. Hayali İstanbul’u fethetmek olan büyük komutanın Bizans surlarına dayanışını ve şehrin fethedilişini anlatıyor. Sadece savaş sahneleri ile kalmayan film fetih sonrası İstanbul’da yapılan reformları da ele alarak çağ açıp çağ kapatan bir olayı tamamiyle ele alıyor. Film Türk ve İslam dünyası tarafından büyük beğeni toplarken bazı Batı ve Hristiyan dünyası tarafından hayli eleştiri aldı.
Büyük İskender
Makedonya topraklarında doğarak yola çıkan İskender’in döneminde bilinen tüm dünya topraklarını ele geçirmesi filmde konu alınmış. Doğumundan ölümüne kadar yaptığı herşey anlatılan İskender’in filmi yaklaşık olarak 3 saat sürüyor. Balkan devletleri tarafından alkış alan film bazı çevreler tarafından eleştiriye tutuldu. Savaş sahneleri ile ise göz dolduruyor.

 

Truva

Büyük tarihçi Homeros’un anlattığı bir hikaye. Bugün Türkiye topraklarında bulunan Truva
bölgesinde geçen olay tamamiyle hile yoluyla bir savaşın nasıl kazanılabileceğini anlatıyor. Film baştan sonra bu savaşı anlatırken geçmiş dönem antik uygarlıklarına uygun kıyafet ve arkaplan sahneleri ile göz dolduruyor. Film sanat ekibi ve pek çok dalda Oscar’a aday gösterilen filmler arasında.

Efsane Hayalet Savaşçı

Avrupalı devletlerin Amerika kıtasını keşfetmesinden 600 yıl öncesine ait bir hikaye. Vikinglerin Amerika kıtasına çıkmasından sonra karşılaştıkları bir kabileyi katletmesini konu alıyor. Daha sonra bölgede Vikinglerin başına bela olan bir hayalet savaşçısı bu kabilenin intikamını alıyor diyerek bir söylenti yayılmaya başlıyor. Oldukça etkili savaş sahneleri ile film Amerika’da büyük beğeni topladı.

Eğer bu filmler ve benzerlerini çok iyi görüntü kaliteleriyle herhangi bir donma sorunu yaşamadan izlemek istiyorsanız sizleri evrenselfilmlerim.net adlı online film izleme sitesine davet ediyoruz. 4k film izleme ve hd film izleme seçenekleri ile adeta her izleyici için ayrı bir görüntü kalitesi sunan site en son çıkan filmler
i en hızlı şekilde siteye yüklüyor. En yeni filmleri farklı sitelerde gezerek aramanıza artık hiç gerek yok. Göz dolduran kategori ve arşivleriyle dilediğiniz her filmi bulabileceğiniz bir adres.