bitcoin borsası

Reddcoin nedir ; Kripto para birimlerinden bir tanesi olan ReddCoin farklı bir çalışma sistemine sahiptir. Diğer kripto para birimleri Proof of Work ve Proof of Stake (işin kanıtlanması ve değerin kanıtlanması) prensiplerine göre çalışırken ReddCoin bu ikisini birleştiren PoSV prensibi ile çalışır. Bu sistem en basit ifade ile hem kripto para sahiplerine belirli zaman aralıkları ile yeni paralar verir hem de paralarını aktif olarak kullanan kişilere ödül verir. Bu farklılık özellikle enerji tüketiminin çok daha düşük seviyelerde olması anlamına gelir.

ReddCoinCoin Özellikleri

ReddCoin özelliklerinin bir kısmı yukarıda belirtildi. Bunların dışındaki en önemli özelliği ise sosyal medya platformları ile olan ilişkisidir. ReddCoin sosyal medya platformlarında kullanılabilme özelliğine sahiptir. Yani sosyal medyada hoşa giden bir paylaşım için ReddCoin ile ödeme yapılabilir, yani bir anlamda bahşiş verilir.

ReddCoinCoin Avantajları

Kripto paralardan bazıların bir takım zayıf yönleri vardır. Bitcoin’in en önemli zayıf yönleri yüksek transfer ücreti ve uzun onay süresidir. Bu sorunlar kullanıcıları bazen ciddi sıkıntıya sokabilmektedir. ReddCoin bu sorunları aşmak için farklı yöntemler kullanır ve bunun sonucunda çok düşük transfer ücreti alır. Ayrıca onay süreci de çok kısadır. Bitcoin’de yaklaşık 1 saat süren işlem onayı burada dakikalar içerisinde tamamlanır. Bu özellikler kullanıcılara önemli avantajlar kazandırır. Ayrıca merkezi olmayan bu kripto para biriminin bir topluluk tarafından destekleniyor olması farklı bir avantaj olarak görülebilir.

ReddCoinCoin Fiyatları

İlk olarak 2014 yılında dolaşıma sokulan bu kripto paranın fiyatı 2017 yılına kadar sıfıra yakın olarak seyretmiştir. 2017 yılında fiyatı 0,0006 dolardan 0,026 dolara kadar gelmiştir. Fakat daha sonra tekrar düşüşe geçmiştir. Şuanda ise 0,006 dolar seviyesinden işlem görmektedir. 2017 yılında yaklaşık 50 kat fiyat artışı gerçekleştirmiştir. Günümüzde ise başlangıç fiyatının yaklaşık 10 katı kadardır. Yani doğru tercihler yapan yatırımcılara çok ciddi karlar elde ettirmiştir.

 

ReddCoinCoin Nasıl Alınır?

Bu kripto para işlem gördüğü sanal borsalardan satın alınabilir. Bunlar Upbit, Bittrex, Cryptopia, YoBit ve benzer borsalardır.

 

ReddCoin Nedir