Populous coin, Ethereum blok zincirindeki ilk ve tek fatura ve ticaret finans platformudur. Bu platform küresel anlamda fatura alma ve satmayı sağlar. Faturaları çevrimiçi satmaya, nakit akışını kontrol etmeye imkân sağlayan bir platformdur. Platform, Populous’un Pokens adı verilen coinlerinin kullanımına dayalıdır. Dünyanın her tarafında banknota çevrilebilen bu coinlerin değeri, faturaları finanse etmek için platforma para yatıran yatırımcılar tarafından desteklenmektedir. Blok zinciri teknolojisinin hızlı işlem yapma özelliği ve ucuz işlem ücretleri ile faturalar, Pokenler ile satılabilir ve bu Pokenler gerçek dünyadaki para birimlerine dönüştürülebilir.

Populous Nasıl Çalışır?

Populuos coin çalışma prensibi, Pokens’lerin dağılımına dayanır. Faturalar yatırımcılar tarafından finanse edildiğinde Pokens fatura satıcılarına gönderilir. Platform içinde ve platform dışında olmak üzere iki farklı şekilde çalışan Pokens, platform içinde, her borç alan ve yatırımcının hesap bakiyeleri ile her para birimi için bir iç defteri yönetir. Platform dışında ise, her coin için herkesin erişebileceği bir akıllı sözleşme sunar. Ethereum ve RSK blok zincirlerinin birleşimi olan Populous ile kullanılan diğer teknolojiler arasında, akıllı sözleşmeler, sabit tokenler, Z puan formülü ve XBRL bulunur.

 

PPT Coin

PPT Coin

Populous Nasıl Kullanılır?

Populous ekosisteminde üç ana parti vardır. Birincisi, müşteri hesaplarını ve işlemlerini onaylayıp yöneten yöneticidir. İkincisi, platformda fatura satan borçlulardır. Üçüncüsü ise, satıştaki ürünlere açık arttırma ile teklif veren yatırımcıdır. Bu üç ana parti, Populous coin sisteminin üç ana teknolojisi ile etkileşime girer. Birincisi tüm platform hesapları için iç muhasebeyi yöneten bankadır. İkinci açık arttırma platformu açık arttırma işlemlerini yönetir. Yöneticiler, borçlular tarafından sağlanan verilere dayanarak açık arttırmalar oluşturur. Yatırımcılar bu açık arttırmalara teklifler verir. Üçüncü olarak da harici tokenler, platform tarafından desteklenen devletlerin para birimleri akıllı bir sözleşmeye sahiptir. Müşteriler, bu akıllı sözleşmeleri kullanarak fonlarından para çekebilirler. Bu sayede de coinlerine özgürce erişim sağlamalarına izin verilir.

 

Populous Kullanmanın Faydaları

Populous coin i kullanma faydaları, geleneksel finansal piyasalardaki büyük ölçekli işletmeler için uygulanabilir olan KOBİ’lerin sunduğu finansal fırsatları içermektedir. Kredi veren kurumların bu işlemler için ücret almaları KOBİ’ler için borçlanma maliyetlerini kullanılamaz hale getirir. Populous, aracıları ortadan kaldırarak tüm işletmelerin eşit olarak finansal piyasaya girmesini sağlar. Bunun yanı sıra, en yüksek teklifi verene açık arttırma olanağı, müşterilerin faturaları ödemek için KOBİ’lerin derhal fon almasını sağlar. Bu sayede, kar marjı az olan küçük bir işletme için, gelişmiş ödeme olanağı büyük bir fark yaratır. Bu durum blok zincir teknolojisinin küresel ölçeğiyle birleştiğinde daha çeşitli ve dinamik bir pazar sağlar.