bitcoin borsası

Bildiğiniz üzere son zamanlarda kripto paralar oldukça popüler olmuş durumda. Bu yazımızda PIVX Coin isimli kripto para hakkında bilgi vereceğiz. Peki, PIVX Coin Nedir? nasıl satın alınır? geleceği var mı?

PIVX Coin Nedir?

PIVX Coin, gizlilik, güvenlik, anonimlik ve anlık işlemler üzerinde yoğunlaşan ve herhangi bir merkeze bağlı olmayan kripto para birimidir.  PIVX, Gizli Anlık Doğrulanmış İşlem anlamına gelen Private Instant Verified Transaction kelimesinin kısaltmasından oluşmuştur. PIVX’in  blok maden süresi yaklaşık olarak 1 dakika civarındadır. Bu sebepten dolayı son zamanlarda herkesin dilinde olan Bitcoin ve DASH’ten daha hızlı bir biçimde çalışmaktadır. PIVX, Zerocoin protokol  seviyesinde anomin olmanıza olanak sağlayan  ilk kripto para  birimidir. Zerocoin Protokolü, sıfır bilgi ispatı isimli bilinen şifreleme sisteminden faydalanır. Bu kullanılan protokol sayesinde gerçekten gönderildiği veya alındığı bilgisinin yanı sıra başka bir bilgi paylaşılmadan bir finansal işlemin olduğu ispatlanabilir.

PIVX Coin Nasıl Satın Alınır?

Türkiye’de  yer alan borsalarda henüz PIVX coin yani bir diğer ismiyle Private Instant Verified Transaction yer almamaktadır. Bu coini  almak gibi bir amacınız varsa ilk öncelikle Türkiye’deki borsalardan  Bitcoin  satın almalısınız. Daha sonra yabancı borsadan hesap açmanız gerekiyor. Açtıktan sonra Türkiye borsanınızdaki bitcoinleri bu yabancı borsaya aktararak PIVX coin satın alabilirsiniz. Yakında alım konusunda daha detaylı bir yazı paylaşacağız.

PIVX Para

PIVX Para

PIVX Coin Ne Kadar, Kaç Dolar?

Bu yazıyı yazdığımız 27.04.2018 tarihinde $5,43 USD, 0,00058494 BTC, ₽337,05 RUB, Ξ0,00802819 eth, €4,46 ve ¥590  değerindedir. Bu coinin piyasaya değeri yaklaşık olarak $302.793.190 civarındadır. Bunun yanı sıra 24 saatlik ticaret hacmi $2.940.321 civarındadır. İşlem hacminin bir çok coine göre oldukça yüksek olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Fakat tekrardan belirtelim bu değerler bu yazıyı yazdığımız tarih için geçerlidir. 

PIVX Coin Geleceği Var mıdır? Satın Almalı mıyız?

Yukarıdaki değerlere göz gezdirdiğiniz zaman az çok sizde bu coinin geleceği hakkında bir fikir çıkarabilirsiniz. Benim görüşüme göre kısa zaman sonra patlama  yapacak olan coinlerden bir tanesi. Ani düşüşlerin pek yaşanmadığını söyleyebiliriz. Fakat bunu bir yatırım tavsiye olarak algılamayın. Yani kısacası, arkadaşlar bu coin benim fikrime göre geleceği olan ve yatırım yapılabilecek bir coin.


Ayrıca bir başka coin  olan MonaCoin isimli yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.