bitcoin borsası

Bu seferki yazımızda ise oldukça merak edilen OmiseGo Coin nedir? nasıl alınır? gibi sorulara yanıt vereceğiz. Çok daha fazla uzatmadan yazımıza geçelim…

Tüm dünyada son zamanlarda oldukça artış gösteren dijital para meraklıları ya da yatırımcılar OmiseGo’ya oldukça büyük bir ilgi göstermekte. Bu ilginin OmiseGo’nun  kısaltılmış harfleri olan OMG’dan geldiği düşünülmektedir. Çünkü OMG, İngilizce Oh My God  cümlesinin de kısaltılmış şeklidir.  OmiseGo, Ethereum altyapısı ve finansal teknolojilerinden faydalanarak bankacılık sektörünü bankaların elinden kurtarmak amacıyla kurulan bir platformdur.

OmiseGo Coin Nedir?

OmiseGo herhangi bir merkezi bulunmayan ödeme cüzdanı sunan Ethereum altyapısından faydalanan birer  kripto para birimidir.  OmiseGo, sanal  cüzdanlarda kullanılmak amacıyla finansal bir teknoloji bir araya getiren şirkettir. Yapılan bu teknoloji kullanıcıların  kendi aralarında alışveriş ve ödeme yapmasına olanak sağlamaktadır. OmiseGo’nun  tek amacı ise, günümüzde var olan  finans kurumlarına  ölümcül bir darbe vurmak ve bütün herkesin kendi finansal  yapısına katılmasını sağlamak.

OmiseGo Coin Nedir?

OmiseGo Coin Nedir?

OmiseGo, sanal para altyapısından yararlanarak bankacılık sektörünü, bankaların  elinden kurtarmak istemesi tek amacı değildir. Kısa bir süre içerisinde geliştirmiş oldukları başarılı ICO projeleri başta olmak üzere, yaptıkları pek çok yeni girişim aynı şeyleri yapmaktadır. Gün geçtikçe OmiseGo herkes tarafından iyice tanınmaya başlamış ve bu yüzden her gün biraz daha popülarite kazanmaya başlamıştır. Fakat şuna dikkat etmelisiniz. Belli başlı bazı gruplar OmiseGo’nun fiyatını yapay olarak şişiriyor olabilir. Piyasada  100 milyona yakın altcoin’i yer almaktadır.

OmiseGo Özellikleri

  • Herhangi bir merkeze bağlı değildir ve merkezi yoktur.
  • Sürekli nakit pompalayan bir yapı.
  • Otomatik takas merkezi ve mesajlaşma ağı
  • Varlık tabanlı blok zincir Gateway’i
  • Birleştirilmiş olan blok zinciri yapısını güçlendirmeye yarayan yüksek performans sistemi
  • Çözümleme ve takas OmiseGo’nun blok zincir teknolojisinde meydana gelmektedir.

OmiseGo Kaç Dolar?

Bu yazıyı yazdığımız tarihte 1 OMG = 35,13 TL, 1 OmiseGo = 8,91 Dolar ve 1 OMG = 0.00119754 BTC  değerindedir. OmiseGo’nun günlük  işlem hacmi yaklaşık olarak 123 milyon  dolar civarındadır. Bu rakam gün geçtikçe artış göstermektedir. Açıkçası bu coin’in geleceği var gibi görünüyor. Fakat bunu bir yatırım tavsiyesi olarak söylemiyoruz.

Bir önceki ICON Coin Nedir?  başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.