bitcoin borsası

NEO, Çin hükümeti tarafından açıkça desteklenen bir kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. Çinli vatandaşların tâbiriyle Çin’in “Ethereum’u” olarak gözüktüğü söyleniyor. Onchain adlı bir geliştirici firma tarafından geliştirilen NEO’nun kripto para kullanıcılarını sevindirecek birkaç avantajı var diyebiliriz.

  • NEO, bir borsadan bir borsaya tamamen ücretsiz olarak aktarılabiliyor.
  • Arkasında Çin Hükümetinin açıkça olması da Çin’in kripto para borsasını göz önüne aldığımız zaman çok büyük bir avantaj olduğu kaçınılmaz.
  • 100 milyon adet üretilen NEO’nun şu anda yaklaşık 65 milyon tanesi borsalarda işlem görüyor.
  • Eğer hesabınızda NEO bulundurursanız, NEO size otomatik olarak belirli zamanlarda GAS coini veriyor, ödüllendiriyor diyebiliriz.
  • POW(Proof of Work) algoritması kullanıyor. Proof of Work sisteminde Litecoin’de olduğu gibi madencilik yapılamıyor ve hesabınızda bulunan NEO miktarına göre fâiz oranı oluşturuluyor ve buna göre fâiz kazanıyorsunuz.

Kısaca NEO’nun amacı, aldığınız NEO’ları borsada tutmanız ve zaman içerisinde size ödül olarak belirli miktarlarda GAS vermesidir. Hâli hazırda Binance borsasında hesabınızda NEO bulundurursanız, zaman içerisinde siz de GAS kazanacaksınız. Şunu unutmayın, ne kadar fazla NEO’nuz varsa o kadar fazla GAS kazanırsınız.

neo

NEO Coin

NEO, birden fazla büyük ortaklık kurduğundan dolayı Çin borsacıları tarafından çok fazla ilgi veriyor ve güven veriyor. Şimdiki zamana kadar Coindash, Bancor ve Agrello gibi büyük şirketlerle anlaşma yapan NEO’nun ilerleyen zamanlarda daha büyük firmalarla anlaşma yaparak daha fazla borsada işlem görmesi bekleniyor. Onchain firmasının Fadada ve Microsoft ile anlaşmaları olduğunu da biliyoruz.

Aynı zamanda dünyanın en büyük ticaret firması olarak bilinen Alibaba ile de bir bağlantısı olduğu ortaya sürülüyor. Eğer şu an NEO almak isterseniz yabancı borsalar üzerinden NEO alabilirsiniz, şu anda Türk borsalarında NEO işlem görmüyor. Türk borsalarından alacağınız Bitcoin,Ethereum’u yabancı borsalara aktarıp oradan NEO alabilirsiniz.

Coinmarketcap.com üzerinde şu anda yaklaşık 7 milyar bir market hacmine sahip, Stellar’ın altında ve EOS’un üzerinde bulunan NEO, sekizinci sırada bulunuyor. Bilinen yabancı borsaların fiyat ortalaması alındığı zaman NEO şu anda(11 Şubat 2018’de) 106.93 dolarlık bir fiyata sahip.