bitcoin borsası

Bir önceki yazımızda siz değerli okuyucularımıza bitcoin gold hakkında bilgi vermiştik. Bu yazımızda ise Nano coin nedir? nasıl alınır? nasıl çalışır gibi sorulara yanıt vereceğiz. Daha fazla uzatmadan yazımıza geçelim.

Nano Coin Nedir?

Nano, eski ismiyle RaiBlocks olarak bilinir. Her kullanıcının kendi blok zincirini  korumuş olduğu ve şifreleme üzerine kurulan bir platformdur.  Madencilik işleminden uzak kalarak sınırlı (veya sıfır) ücretlerle  anlık işlem süreleri sunmayı ve bunun yanı sıra ana ağ ve yüksek CPU ve enerji kullanımı ile senkronizasyona olan  bağımlılığı düşürmeyi amaçlıyor. Bunu gerçekleştirerek, dünya üzerinde gerçek ve kullanışlı bir para birimi olarak hareket etmeye çalışıyor.

Nano  Coin Tarihi

RaiBlocks (Nano) ilk olarak Şubat 2016’da, yüksek işlem ücretleri ve uzun onaylanma süreleri gibi blok zincir yapılarına ait olan sorunların çözümünde, bitcoin delisi  Colin LeMahieu  tarafından serbest bırakıldı. Bunu gerçekleştirirken,  veri iletimini bloke etmeye  yönelik eşi benzeri olmayan bir yaklaşım uygulayarak kriptokrasitesini  kısmende olsa icat etmiş olmuş.

Nano Nasıl Çalışır?

Nano,  bir çok blok zincir tabanlı kripto para birimini yöneten ortak, her yerde yer alan “paylaşılan bellek veri yapısı” modelini, tüm kullanıcıların kendi aralarında kesintili bağlantıya ihtiyaç duyan kendi blok zincirlerine sahip bir “ileti gönderme”  modeliyle yer değiştirerek hedeflerine ulaşmayı amaçlamaktadır. Artık Nano ismiyle bilinen RaiBlocks, kullanıcının madencilere ücret vermesini  ağ senkronizasyonunu beklemesine ve uzun işlem onay sürelerinden kaçmasını sağlayan  “blok kafesi”  kullanan  ilk kriptokrasitedir. Bunun yanı sıra Bitcoin’e oldukça benzer ondalık sistem kullanmakta.

Nano Coin Nedir?

Nano Coin Nedir?

Nano Coin Nasıl Alınır?

Henüz olarak Türk piyasasına bu coin gelmemiştir. .7 Şubat tarihinde binancein yapmış olduğu övgüler sayesinde  binance borsasına ilave edilmiştir. Türk borsalarından bitcoin alarak binanca borsasına transfer edeceğiz. Daha sonra binance borsasına aktarmış olduğunuz bitcoin ile  nano coin alabilirsiniz.

Nano Coin Değeri Ne Kadar?

1 Nano Coin  bu yazıyı yazdığımız 02.04.2018 tarihinde  21.179587 TL,  5.356220 $, ve  4.344987 değerindedir. Bu coin hakkında başka merak ettiğiniz sorular varsa yorum kısmından bize sorabilirsiniz. Umarız yazımız sizler için yararlı olmuştur.

Ayrıca bir önceki Bitcoin Gold başlıklı yazımıza bakmanızı öneririz.