bitcoin borsası

Bugün siz değerli okuyucularımıza MonaCoin hakkında bilgi vereceğiz. Peki, MonaCoin nedir? monacoin madenciliği nasıl yapılır? monacoin nasıl satın alınır? tüm merak edilen soruların cevabı yazımızda…

MonaCoin Nedir?

MonaCoin ismi verilen bu para birimi Japonya’nın ilk resmi kripto parasıdır. Ayrıca MonaCoin  ilk kez bir devlet tarafından oluşturulan para birimi özelliğine sahiptir.Japonya’da yer alan dükkan ve mağazalarda kullanılması için büyük oranda desteklenmesinin yanı sıra , güvenilir  altcoinler arasında yer alıyor. Oldukça büyük olan kripto para piyasalarında sahip olduğu  kurumsal ve devlet  desteği sayesinde değerini ve önemini ikiye katlıyor. Aktif olarak kullanılmasının yanı sıra gerçek hayatın içerisinde de bir değer ifade etmesi onu nadir kripto para birimlerinden birisi olarak kılıyor.

MonaCoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Ülkemizde yer alan internet sayfalarında bu coin hakkında pek bir bilgi yer almasa da iyi bir yatırım aracı olarak düşünülmektedir. Bu madenciliği yapmak istiyorsanız internet sitelerinde yer alan belirli programlar ve sitelerde bulunan madencilik havuzundan faydalanarak MonaCoin madenciliği yapabilirsiniz. Eğer ki Nvidia ekran kartlı bir cihaza sahipseniz Ccminer kullanarak Mona madenciliği yapılabilir. Eğer ki AMD ekran kartlı bir cihaza sahipseniz Sgminer programını kullanarak madencilik yapabilirsiniz.

MonaCoin Nedir

MonaCoin Nedir

Bu kartlara ulaşmak o kadar zor bir durum değil. Kartlar için geçerli internet sitesine giriş yaparak adreslerine girerek kartları bularak çok kolay bir biçimde Monacoin madenciliğine başlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Bittrex borsasından son değerli takip ederek ona göre yapabileceğiniz yatırım ve karı rahatlıkla hesaplayabilirsiniz.

Monacoin Nasıl Satın Alınır?

MonaCoin henüz ülkemizdeki piyasalarda yer almıyor. Fakat bu coini satın almak istiyorsanız yabancı borsalardan yararlanabilirsiniz. Türk borsalarında bitcoin vb coinleri alıp yabancı borsaya aktararak bu coini satın alabilirsiniz. Fakat almadan önce borsaları iyi araştırın. Aksi takdirde bazı sorunlarla bambaşa kalabilirsiniz.

MonaCoin Değeri Ne Kadar, Geleceği Var Mı?

Bu yazıyı yazdığımız tarihte 1 MONA = 20,68 TL, 1 MonaCoin = 5,09 Dolar ve 1 MONA = 0.00057343 BTC değerindedir. MonaCoin toplam market hacmi 1.221.048.579 ₺ ve 300.326.061 $ civarındadır. Ayrıca MonaCoin  son 24 saatlik market hacmi ise 67.538.496 ₺. Açıkçası geleceği olan bir coin olarak görmekteyim. Malum arkasında devlet desteği olması da artı bir durum. Fakat bunu yatırım tavsiyesi olarak algılamayın.


Ayrıca Kucoin Shares başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederim.