bitcoin borsası

Kripto para madenciliği ile birlikte gelen terimlerden birisi olarak dikkat çeken madencilik havuzu hakkında bilgiler sunacağız. Madencilik, günümüzde özellikle birçok farklı imkanı kullanarak kripto paralara yatırım yapmak isteyenler için çok önemlidir. Türkiye genelinde de ciddi anlamda fark yaratan bu sektör, adından söz ettiriyor demek de sanıyorum ki yanlış olmaz.

ASIC madencisi konusunda sizlere bundan önceki günlerde bir bilgilendirme makalesi hazırlamıştık. Bildiğimiz gibi artık madencilik bilgisayar donanımları ile de yapılabiliyor. Aslında daha çok bu donanımlar ile yapılıyor. Coin sektörünün beraberinde getirdiği seçeneklerden birisini hep birlikte daha yakından analiz edeceğiz.

Madencilik Havuzu Nedir?

Madencilik havuzu, kripto para madencileri tarafından planlı ve programlı şekilde hareket etmeyi sağlayan bir birikim ve paylaşım havuzudur.

Türkiye genelinde de coin birimlerine yatırım yapanların artması ile birlikte ortaya çıkmıştır. Tabi ki dünya genelinde de havuzlar mevcut ve sizler tercihleriniz doğrultusunda dilediğiniz birisine dahil olabilirsiniz. Ancak bilmeniz gereken önemli birkaç başlık var. HAVUZ HESABINDAKİ TÜM KİŞİLER GELİRLERİ VE GİDERLERİ BÖLÜŞÜR.

Yani bir takım olduğunuzu düşünün. Kazanç da beraber, gider de beraber. Nitekim sizler madenciliğin her aşamasında takımınız ile birlikte hareket etmek durumundasınız. Araştırmalar gösteriyor ki havuz uygulamaları kısa zaman içerisinde çok ciddi anlamda başarı getirmiştir.

Madencilik Havuzu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu tip grupların ne şekilde toplandıklarını az çok sizlerde biliyorsunuz. Bitcoin ile alakalı forum sitelerinde ya da şirketlerin kurduğu gruplarda barınma şansına sahip olabildiğinizi unutmayın. CPU ve GPU madenciliği günümüzde oldukça yaygın. Dolayısı ile insanlar, bilgisayar donanımları ile madenciliği çok daha yaygın olarak kullanıyor. Yukarıda da bunu görebilme şansına sahipsiniz.

Madencilik amacı ile Skype, Whatsapp, Telegram, Facebook gibi platformlar üzerinde kurulmuş gruplar söz konusudur. Sizlerde bu gruplara dahil olarak kendi takımınızı seçme şansına sahip oluyorsunuz. Her türlü gelir de gider de yine grup üyelerine eşit şekilde dağılır. Grupların herhangi bir bağlayıcılığı olmadığından dolayı sorunsuz bir şekilde çıkış işlemi de yapabiliyorsunuz. Sonrasında farklı bir gruba dahil olma şansına da sahipsiniz.

Madencilik havuzlarında kazı yapacağınız blok zincirlerini kendi bilgisayarınızda depolamanız gerekmez. Dağınık bir düzende çalışma imkanınız olur.