bitcoin borsası

Bilindiği üzere kripto para piyasasında sistem madencilik üzerinden işlemektedir ve bu nedenle hangi coinin madenciliği yapılacağı konusunda kararsızlık yaşanmaktadır. Genellikle madencilik için değeri yüksek olan coinler tercih edilmektedir. Bu işlem bilgisayar üzerinden yapılabileceği gibi özel ekran kartı ya da işletim sistemi ile ekstra cihazlar aracılığıyla da yapılabilmektedir. Burada ekran kartının gücü ne kadar fazla olursa yapılan coin madenciliğinden elde edilecek kazanç o kadar artabilmektedir.

Madenciliği yapılan altcoinler incelendiğinde bunlar içerisinde en sık kullanılanlar etherium ETH, zcash ZET, Dash DASH, Litecoin LTC ve Monero XMR olarak bilinmektedir. Altcoinler ile direk olarak alışveriş yapılamamakta ve bunlar bitcoine dönüştürülmektedir. Alışveriş bu sayede mümkün hale gelmektedir. Dolayısıyla altcoinler uzun süreli yatırımlar için karlı olmaktadır. Bu nedenle kısa süreli yatırım düşünülüyorsa tercih bitcoin, uzun süreli yatırım düşünülüyorsa tercih altcoin olmalıdır.

mining altcoins

Madencilik yapılan coinler

AltCoin Madenciliği

Alt coin madenciliği yaparken özel bir donanıma sahip olmayan kişiler için bilgisayar üzerinden madencilik yapılması önerilmektedir. Bunun için web tabanlı siteler üzerinden ortak çalışma yapılmaktadır. Ancak ciddi paralar kazanılmak isteniyorsa bunun için bilgisayar donanımı kurulması gerekli olmaktadır.

Bilgisayar üzerinden altcoin madenciliği içi öncelikle tercih edilen sitede üyelik oluşturulmalıdır. Bu işlem son derece basittir ve mail ile şifre kullanılmaktadır. Kullanılan bilgilere sonradan da ihtiyaç duyulacağı için unutulmaması gerekmektedir. Üyeliğin ardından kurulum genellikle birkaç dakika içerisinde tamamlanmaktadır.

AltCoinler Ve Madencilik

Alt coinler üzeriden elde edilen kazançların daha sonra bitcoine çevrilmesi gerekmektedir. Bunun için genellikle poloniex.com adlı internet sitesi kullanılmaktadır. İşlem yapabilmek için öncelikle siteye üye olunmalıdır. Site bitcoin piyasası üzerinde alım satım yapılmasına imkan vermektedir. Üyelik aşaması tamamlandıktan sonra hangi coinin hangi seri numaralı cüzdana gönderileceği belirtilir. Burada deposits bölümünde tüm coinlerin isimleri yer almaktadır. Buradan kullanılacak coin tercih edilmekte ve link kopyala yapıştır işlemi ile aktarım yapılmaktadır. Alt coinler içerisinden madencilik olarak hangisinin en karşı olduğu değişkenlik gösterebilmektedir. Bundan dolayı madencilik yapmadan önce araştırma yapılarak detaylı bilgi edinmekte her zaman fayda vardır.