bitcoin borsası

Loopring (LRC) platformu Ethereum blok zinciri üzerine kurulmuş, merkezi olmayan bir takas protokolü ve kullanıcılarının borsada işlem yapmalarına olanak tanıyan bir otomatik yürütme sistemi olan, merkezi olmayan, halka paylaştırma ve sipariş eşleştirme yoluyla alışverişlerin yapılmasını kolaylaştırır. Loopring, ağına gönderilen tüm emirleri bir araya toplayarak, birden çok borsanın sipariş defterleri aracılığı ile bu emirleri doldurmaktadır. Loopring, kripto para

ların akışkanlığını bir araya getirerek geleceğin finansal sistemini kurmayı amaçlamaktadır. Bu da Loopring’in akıllı sözleşmeleri kullanan herhangi bir platforma entegre olabileceği anlamına gelmektedir.

Loopring Nasıl Çalışır?

Loopring platformu kullanılırken traderlar ticarete başlamak için borsaya para yatırmazlar. Hatta bazı merkezi olmayan borsalarda bile fonları, bir akıllı sözleşme yoluyla yatırmak gerekir. Ancak, Loopring çalışma prensibi ile fonlar siparişlerle asla kilitlenmez ve her zaman kullanıcı cüzdanlarında kalır. Bu işlem, kullanıcının sermayesini özerkleştirmesine, bir emri yürürlüğe girmeden önce iptal etme, arttırma ve düzeltme imkânına sahip olurlar. Kullanıcı ticaret yapmak istediğinde, cüzdanından bir sipariş gönderip, özel anahtarıyla şirket içinde bir oturum açar. Bu sipariş, Loopring ağındaki akıllı sözleşmelere ve bir dizi off-chain röle düğümlerine gönderilir. Siparişler eşleştiğinde akıllı sözleşmeler cüzdandaki parayı işlem gören paralar ile değiştirecek ve bu emirleri ring-madenciler yayınlamakla yükümlüdür. Madenciler emirlerin doldurulacağından emin olmaktadır. Bu hizmet içim madenciler siparişin nihai satın alma tutarı üzerinden bir prim alırlar. Bir siparişin tamamlanmasından sonra, Loopring akıllı sözleşmeleri emirleri yerine getirebilmek için işlemleri değerlendirir. Her şey kontrol edildikten sonra işlemler cüzdan ile cüzdan arasında yapılır. Loopring’i diğer platformlardan ayıran özelliği emir halkaları ve sipariş paylaşımıdır. Bir sipariş halkası, bir dizi kişinin birbirine bağlanarak emirleri yerine getirmek için eşleştirmeye izin verir. Ayrıca, bir sipariş tek bir ticaret ile tamamlanamazsa, siparişin miktarı tamamlanıncaya kadar siparişlerin bölünmesine izin verir.

 

lrc coin

Loopring Geleceği Var mı?

Kripto paralar arasında kullanıcılara ekstra güvenlik ve likidite sağlayan Loopring sisteminde, ürün kullanıcının eline geçmeden kripto bedeli cüzdandan çıkmamaktadır. Bu sırada kripto paranın fiyatında olabilecek herhangi bir değişiklik satın alma bedelini etkilememektedir. Ayrıca DDOS saldırıları için de ekstra güvenlik önlemleri sunan Loopring, kripto para ticaretine de yepyeni bir yenilik getirmektedir. Alt limit ve riskleri azaltma gibi projeleri sayesinde, kullanıcıların iflas riskini de azaltmaktadır. Bu nedenle Loopring coin geleceği olan bir kripto paradır.

Ek olarak Selcoinin kripto para kitabını hakkında konumuzu okumanızı tavsiye ederiz.

Loopring Nasıl Satın Alınır?

Türkiye’de faaliyet gösteren kripto para borsalarından Loopring alınamamaktadır. Bu nedenle, Loopring coin satın almak için önce Türk borsalarından Bitcoin almak gerekir. Daha sonra, Binance borsasında hesap açılarak bu borsaya transfer edilen Bitcoin ile Loopring alınabilir. Binance borsasında Loopring ile işlem yapılabilmektedir.