bitcoin borsası

Sanal para birimi bitcoinin alt para birimi olarak geçen ve 2011 yılının Ekim ayında piyasaya çıkan litecoin, alternatif para birimi olarak piyasada faaliyet göstermektedir. Bu para biriminin arkasında devlet desteği ya da devlet denetimi bulunmamaktadır. Dolayısıyla bu özelliği sayesinde kullanıcılar tarafından üretim mümkün olmaktadır.

Litecoin madenciliği Litecoin adlı sanal paranın üretim işlemine verilen isimdir. Bu madencilik türünde ekran kartı ya da bilgisayar gücünden yararlanılarak algoritmalar çözülür. Bunu başaran kişi de ödül alır. Bu durum kripto para birimleri için genel olarak geçerlidir. Üretim esnasında algoritmalar çözülerek litecoin madenciliği yapılmaktadır. Kullanılan algoritma Scrypt olarak bilinmektedir. En verimli şekilde üretim için ASIC minerler kullanılmaktadır.

Litecoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Birden fazla yöntem ile litecoin madenciliği yapmak mümkündür. Online olarak kullanılan programlar ile bu iş yapılabileceği gibi litecoin madenciliği yapan şirketler de bulunmaktadır. Bu iki seçenek de litecoin kazanmak için tercih edilmektedir.

Bu madencilik türünde gerçek para yerine litecoin adı verilen sanal para kullanılmaktadır. Kazanılan sanal para döviz işlemi gibi daha sonra Türk lirasına çevrilmektedir.

Program aracılığı ile litcoin madenciliği yapabilmek için öncelikle bir madencilik havuzuna üye olunması gerekmektedir. Üyelik esnasında kullanıcı adı ve şifre bölümleri doldurulmaktadır. Bu aşama tamamlandıktan sonra ise madencilik yazılımı indirilerek işlem yapılmaya başlanmaktadır.

ltc mining

Litecoin Madenciliği

Bilgisayar İle Litecoin Madenciliği

Litecoin madenciliği yapabilmek için bu işlemi sağlayan yazılım bilgisayara kurulmalıdır. Program sayfasında komut satırına kullanıcı bilgileri girilerek enter tuşuna basılmakta ve ardından madencilik için başlama komutu verilmektedir. Bununla birlikte bilgisayar fanı güçlü şekilde çalışmaya başlamaktadır, bu endişe edici bir durum değildir.

Bilgisayar programı ile litecoin madenciliği yaparken daha fazla kazanç elde etmek için çoklu şekilde başak bilgisayarların kullanılması faydalı olmaktadır. Bu şekilde elde edilen kazanç daha da artabilmektedir. Ne kadar kazanç elde edildiği, litecoin madenciliğinin durumu istatistik bölümünden takip edilebilmektedir. Elde edilen kazancın cazip boyutlarda olması nedeniyle 2011 yılından bu yana litecoin madenciliği yapmak ve litecoin kazanmak isteyen kişi sayısında sürekli artış yaşanmaktadır.

Ek olarak litecoin cüzdanı oluşturma konumuzu kesinle okuyun.

Litecoin madenciliği yapılabilecek siteleri diğer konumuzda anlatacağız. Takipte kalın