bitcoin borsası

IOST coin, çevrimiçi servis sağlayıcıları için alt yapı oluşturmak amacıyla tasarlanmış, yeni nesil bir blok zincir teknolojisidir. Yatay ölçeklenebilirlik sağlayan bir teknoloji kullanmaktadır. IOStoken platformu, kullanıcılarına merkezi olmayan bir şekilde dijital hizmetler ve çevrimiçi mal alışverişi sağlamanın yanı sıra, geliştiricilerin birçok kullanıcıyı destekleme yeteneğini kullanarak büyük ölçekli dApps uygulamasına olanak sağlar. Yenilikçi bir yaklaşımla ortaya çıkan IOStoken, ilk fikir birliği yaklaşımı gibi yenilikler ile güvenliği garanti altına almaktadır. Böylelikle de sistemin verimliliği arttırılmış olur. Verimli Dağıtılmış Kırılma tekniği geliştirilerek paralel işlem yapması sağlanmıştır. Bu kırma tekniği, tüm IOS ağını belirli alt uzaylara bölen bir tekniktir. Bölünen her parça kendi konsensüsünde paralel olarak çalışan minyatür ağlar oluşturur. Ağdaki işlem sayısı artsa bile, bu alt ağlar sayesinde sistemin çalışması arttırılabilir. Ayrıca, Distrubuted Randomness protokolü sayesinde, kırma işleminde ağ homojen olarak bölünür.

IOStoken Amacı Nedir?

IOStoken amacı, merkezi olmayan bir platformda dijital mal ve hizmet satmak ve tanıtmak amacıyla Ethereum Blockchain’de barındırılacak olan hizmetlerin internetine dayalı bir dijital ekosistem yaratmaktır. Bunun sonucu olarak insanlar, çeşitli hizmetleri satın almak için IOStoken’i kullanabileceklerdir. Buradaki satın alma süreci, Ethereum blockchain tabanındaki mevcut akıllı sözleşmelere dayalı olacaktır. Bu nedenle belirli bir miktarda jetonun fiyata uyması için, ekosistem içindeki alıcılar sözleşmede belirtilen süre boyunca belirli hizmetlerle sınırlı olacaklardır. Bu özellik sayesinde, ekosistem içinde hizmet ücretleri daha düşük olacak ve hizmetler sadece iki tarafla birlikte satın alınabilecektir. Burada üçüncü şahıslar olmadığı zamanlarda daha erişilebilir olacaktır.

 

iost coin

iost coin

IOStoken Nerden ve Nasıl Alınır?

Türkiye’de faaliyet gösteren kripto para borsalarında henüz IOStoken coin işlem görmemektedir. Özellikle yurtdışı borsalardan Binance, Huobi, OKEx ve BigONE gibi borsalardan IOStoken coin satın alınabilir. Yurtdışı sitelerden alım-satım yapmak komisyonlar ve işlem ücretleri açısından çok da tercih edilen bir durum değildir. IOStoken coin satın almak için, öncelikle, Türkiye’de faaliyet gösteren Paribu borsasında yeni bir hesap açılır. Paribu’da hesap açmak çok kolaydır. Sitenin ana sayfası üzerindeki form doldurulur. Hesap oluştur butonu tıklandığında form doldurulurken verilen cep telefonuna bir doğrulama kodu gelir. Daha sonra bu kod ilgili alana yazılarak hesap oluşturulur. Hesabı onaylatmak için nüfus cüzdanın bilgileri girilir ve hesabın onaylandığına dair bir mesaj alınır. Daha sonra Paribu hesabına, banka hesabından para aktarılır. Paribu’ya yatırılan TL ile Bitcoin alınır. Bu işlemden sonra IOStoken coin satın almak için Binance hesabı açılır. Binance hesabı açıldıktan sonra Paribu hesabından Binance hesabına Bitcoin transferi yapılır. Son olarak da Bitcoin ile IOStoken coin alınır.