bitcoin borsası

GXChainCoin Nedir ; Merkezsiz bir alışveriş hayal eden Gongxinbao bir kamu zincir bloku olan GXChain adlı kripto parayı geliştirdi. Dünya üzerinde ilk defa merkezi olmayan bir ticaret platformu böylece hizmete girmiş oldu. Yapılan alışverişlerde mahremiyete çok fazla önem verilmekte ve bundan dolayı da ticaret yapan kişilerin bilgileri önbelleğe kesinlikle kayıt edilmemektedir. Çeşitli alanlarda uygulanabilen bu sistem kullanıcıları korumak için gereken önemleri özenli bir şekilde alır.

GXChainCoin Fiyatlarındaki Değişimler

Kripto paralar bilindiği gibi sanal borsalar üzerinde işlem görmektedir. Bu işlemler sonucunda paraların değerleri farklı etkenlere göre bazen artar ya da azalır. İlk olarak 2017 yılının ortalarında işlem görmeye başlayan GXChain yüksek sayılabilecek bir fiyattan piyasaya verilmiştir. Fiyatı ilk zamanlar 6 dolara yakın idi fakat talep durumu ve diğer nedenlerden dolayı fiyatı çok kısa bir süre içerisinde önce 1,75 dolara bir süre sonra ise 1,10 dolar seviyelerine kadar düştü.

Dolaşıma girmesinin hemen ardından yaşanan bu dalgalanmaların ardından bir süre sakin bir seyir izleyen GXChain 2017 yılı sonundaki kripto para hareketliliğinden nasibini almıştır. Bu döneme 2,30 dolar seviyelerinden giren kripto para birimi çok kısa bir süre için yaklaşık 5 kat artmış ve 10 doların üzerine çıkmıştır. Fakat 2018 yılının Şubat ayında 3,28 dolar seviyelerine kadar gerileyerek çok sert bir iniş yapmıştır. Daha sonra ise sakin bir seyir izlemiştir. Günümüzde ise 3,15 seviyelerinden işlem görmektedir.

GXChainCoin Nasıl Alınır?

Farklı sanal borsalarda işlem görmesinden dolayı almak isteyen kişilerin bu borsaları tercih etmesi gerekir. Binance, OEX, Bit-Z, Gate.io ve QBTC gibi yerlerden alınması mümkündür. Fakat ülkemizdeki yatırımcıların önemli bir kısmı Binance borsasını tercih eder.

Binance üzerinden GXChain almak isteyenlerin öncelikle buradaki hesaplarına Bitcoin ya da Etherium göndermeleri gerekir. Bunun için ise Paribu hesabı kullanılabilir. Buradan gerçek parayla alınan BTC, Binance’ye gönderilir. Binace üzerindeki menülerden yararlanılmak suretiyle yatırımcılar GXChain alabilmekte ya da satabilmektedir. Diğer borsalar üzerinden işlem yapmak isteyen kişilerin izlemesi gereken yol da hemen hemen bu şekildedir. GXChainCoin Nedir