bitcoin borsası

İnsanlar, ilk önce bitcoin başlangıcı ile blok zincirleri teknolojisinin farkına vardı. Merkezi olmayan bir dijital para birimi olan Bitcoin veya şifreli ve eşzamanlı, insanların banka veya ödeme işleme şirketi gibi aracılara ihtiyaç duymadan birbirlerine para göndermelerine ve bunları almalarına olanak tanır.

Ethereum Coin

Bu gönderimler arası işlemlerin güvenliği ve geçerliliği, ağdaki tüm bit eşlenmemiş aktarımların kamu defteri kütüğünü kolaylaştıran ve çift harcamaları, diğer dolandırıcılık faaliyeti gibi P2P tuzaklarını önleyen kontrol ve dengeleri zorlayan blok zincirle mümkün hale getirilir.

Aslında blok zincir, bitcoinin arkasındaki yatan teknolojidir, ancak çeşitli endüstrilerde başka amaçlar için de kullanılmaktadır. Doğal şeffaflığı ve dijital varlık aktarımlarını, para birimini veya başka türlü kolaylaştırırken Blockchain, Ethereum projesinin arkasındaki ekip gibi müteşebbis geliştiricilere eşsiz fırsatlar sunmaktadır.

Ethereum nedir?

Bitcoin gibi, Ethereum da blok zincir teknolojisini kullanıyor. Ayrıca bitcoin gibi, Ethereum da, madencilikle satın alınabilecek, satılacak, ticaret edilecek veya üretilebilecek Ether adı verilen bir şifreleme özelliğine sahip. Bununla birlikte, üst düzey benzerlikler burada sona eriyor, çünkü Ethereum önemli derecede farklı bir amaçla oluşturuldu ve yapılandırıldı. Aslen programlanabilir bir blok zinciri olarak yayınlanan, open source yani açık kaynak kodlu bir şekilde yayınlanmış Ethereum platformu, kullanıcı tarafından oluşturulan merkezi olmayan uygulamaların hane sahipliğini yapabilir.

 

ethereum maden

Bunun anlamı, programcılar Ethereum’u kendi para birimlerini tasarlamak için kullanabilirler. Diğer blok zincirlerinde olduğu gibi, Ethereum’un veritabanı da ağa bağlı tüm düğümler tarafından sürekli olarak güncellenir. Artık yazılım dünyasında popülerleşmiş olan Javascript ve Python gibi popüler yazılım dillerini kullanan Ethereum Sanal Makinesi, modellenmiş aplikasyonları çalıştırabilir; her düğüm aynı kodlanmış direktif setlerini uygular.

coin

Madencilik

 

ETC Alım, Satım ve Ticaret

Eter ayrıca Coinbase , Bitfinex ve GDAX gibi çevrimiçi alışveriş merkezleri aracılığıyla dijital para birimi ve diğer kripto coinler için satın alınabilir, satılabilir ve ticareti yapılabilir.

 

Ethereum Blok Etkinlikleri

Ethereum blok zincirindeki tüm etkinlikler halka açık ve aranabilir. Bu işlemlerin görüntülenmesinin en kolay yolu Etherchain.org veya EtherScan gibi bir blok yayın sitesini ziyaret etmektir.

Bunların hiçbiri ihtiyaçlarınızı karşılamazsa, basit bir Google araması ile birkaç alternatif edinebilirsiniz.