bitcoin borsası

Ethereum Classic yani ETC coini sizlere anlatacağım, aslında ismindende anlaşılacağı gibi Ethereum hard forkunda oluşan çatallaşma ve güncellemeye karşı çıkan bir grubun ethereum zincirine sadık kalarak herhangi bir değişiklik yapılmadan devam ettiği çataldır.

5 Marttaki hard forkundan dolayı son zamanlarda ismi daha çok söz edilmeye başlamıştır, oluşan bu yeniliği takip edip fiyat artışından yararlanabilirsiniz. Ben yazımda daha çok ETC coinin sorunlarından bahsedeceğim böylece Ethereum’un ne gibi konularda artıları olmuş onlarıda görmüş olacağız.

İlk olarak bahsetmem gereken, uyumluluk problemi. Sert çatalın oluşmasından dolayı ETH üzerinde yapılan yeni güncellemeleri ETC desteklememekte ve bu durum da uyuyumluluk problemi yaratmaktadır. Örnek olarak vermek gerekirse; ETH coinin iş kanıtı ( POW ) dan Proof Of Stake ( PoS ) geçişinde ETC güncellemelerin kullanılmasını desteklemediği için uptade yapılma şansı yoktur.

Diğer bir eksi durum ise Ethereum’un bütün kurucuları yeni ETH coine geçmesidir,  bu durum tabiki prestij olarak kötü etkilemektedir. Ki fiyatlarınada bakacak olursak uçurumu çok açık bir şekilde görmekteyiz.

Şimdi sizlere ETC coinin borsalardaki hacmini paylaşmak istiyorum, ETC coini satın alabileceğiniz borsalar aşağıdaki gibidir;

Ben burada Binance borsasını sizlere öneriyorum , hacminin zamanla artacağına eminim;

ETC Coin satın al

Diğer konumuz olan Ethereum Nedir? Nasıl Alınır ? konusunu okumanızı tavsiye ederim.

etc market

etc market