bitcoin borsası

Emercoin nedir ; Emercoin bir kripto para birimidir ve 8 tane Rus uzman tarafında geliştirilmiştir. İki kullanıcı arasında güvenli işlemler yapmaya yarayan bir dijital para olan Emercoin bu bakımdan Namecoin ve Peercoin gibi dijital paralarla benzerlik gösterir. Çalışma prensibi olarak Proof of Work ve Proof of Stake mekanizmalarını kullanır. Ayrıca kripto para birimi olmasının dışında farklı hizmetler için de Emercoin kullanılır.

Emercoin Özellikleri

Emercoin üzerinde depolanan verilerin güvenliği için farklı mekanizmalar kullanılır. Bunların başında PoW ve PoS mekanizmaları gelir ve bunlar konsensüs olarak çalışır. Emercointarafındna kullanılan blok zincire tüm kullanıcılar uzaktan erişme ve kullanma imkanına sahiptir. Söz konusu durum kullanıcılar için bazı avantajlar oluşturur. Ölçeklendirme konusunda da herhangi bir sorun yaşamaz ve istenildiği zaman bu işlem yapılabilir.

Dijital paraların genellikle sınırlı sayıda özelliği olmasına karşın Emercoin’de bu durum daha farklıdır. Bir ödeme platformu olmasının dışında sağlamış olduğu farklı kolaylıklarla da dikkat çeker. Güvenlik, gizlilik, mikro ödemelerin yapılması ve veri alışverişi gibi hizmetleri de vermektedir. Bütün bunları yenilikçi bir blok zinciri kullanmasına borçludur.

ilgili içerik GXChainCoin Nedir?

Emercoin Fiyatları

İlk olarak 2014 yılında dolaşıma girmesine karşın başlarda çok fazla talep görmemiş ve buna bağlı olarak hem fiyatı yatay olarak seyretmiş hem de işlem hacmi düşük kalmıştır. Fakat insanların kripto paralar ilgi duymaya başladığı 2017 yılından itibaren oldukça dalgalı bir seyir izlemiştir.

2014 yılında 0,0017 dolar gibi çok düşük bir fiyattan satılırken 2017 yılında fiyatı artmaya başlamış ve özellikle 2018 yılının hemen başında zirveyi görerek 10 dolar seviyesini aşmıştır. Fakat daha sonra yine hızlı bir şekilde düşmüş olup şuanda 2,73 dolardan işlem görmektedir.

EmercoinCoin Nasıl Alınır?

Kripto paraların satın almanın yolu işlem gördüğü sanal borsalardan geçtiği için Emercoin’in işlem gördüğü borsaların bilinmesi gerekir. Çok eski bir kripto para olmasından dolayı birçok sanal borsada işlem görür. Bunlardan bazıları Bittrex, HitBTC, Livecoin ve UpBit şeklindedir. Kullanıcılar bu sanal borsalar üzerinde Emercoin alabilirler ya da satabilirler. Emercoin nedir