bitcoin borsası

Bu yazımızda internette dolaşan muhabbeten esinlenerek yapılan Dogecoin hakkında bilgi vereceğiz. Peki, bu Dogecoin nedir, nasıl alınır, fiyatı ne kadar , kaç dolar? 

Dogecoin isimli dijital para asıl olarak internete yapılan muhabbet yüzünden esinlenerek yapılan bir sanal paradır.  Tamamen espri amacıyla üretilen ve kripto para  piyasasına kısa bir süre sonra giriş yapan  Dogecoin, kısa bir zaman dilimi içerisinde bu piyasada  en çok işlem ve talep gören dijital paralardan birisi haline gelmiştir. Dogecoin  sayesinde bir çok yatırımcı Altcoinler başta olmak üzere Bitcoin’e ilgi göstermesine neden olmuştur. Siz değerli kullanıcılarımız için hazırladığımız bu yazıda Dogecoin hakkında bilgi vereceğiz.

Dogecoin Nedir?

Dogecoin, Litecoin’in oldukça benzeri bir coindir. Bu altcoin yazılımcı Billy Markus tarafından yazılmıştır. Dogecoin ilk çıktığı zamanlarda kripto para birimlerine karşı olan ilgiyi artırmaktı fakat popülerliğinin kısa bir süre içerisinde yükselmesi ile gerçeğe dönüşte ve özellikle de gençlerin ilgisini çekmeye başlayan kripto para birimlerinden birisi olmaya başlamıştır.

DogeCoin Nedir?

DogeCoin Nedir?

Dogecoin Hakkında Teknik Bilgiler

Dogecoin’de blok zamanları bir dakika olarak kurulmuştur. Bunun haricinde 4 dakikada bir Network tarafından otomatik bir biçimde  zorluk düzeyi yeniden hesaplanmaktadır. Dogecoin en dikkat çeken özelliklerinden birisi ise herhangi bir üretim limitinin bulunmaması.  Bu sebep ile Bitcoin ve bazı Altcoin’ler de olduğu gibi deflasyonel olma şansına sahip değil. Dogecoin,  bu piyasaya ilk girdiği aylardan bu zamana kadar madenciliğe oldukça önem vermiş ve sürekli üstünde durmuştur. Dogecoin’le ev ya da iş  yerlerinizde bulunan cihazlarla kolay bir şekilde madencilik yaparak bir çok  Doge çıkartabilirsiniz. Madenciliği bu kadar kolay bir şekilde yapılması, Dogecoin şirketinin planlarından bir tanesidir.

Dogecoin’in Fiyatı Ne Kadar?

Dogecoin bu yazıyı yazdığımız 11.04.2018 yılında 1 DOGE = 0,01 TL, 1 Dogecoin = 0,0034 Dolar ve 1 DOGE = 0.00000049 BTC  değerindedir. Saatlik değişim % 0.44, günlük değişim % 18.37 ve haftalık değişim ise % 22.86 civarındadır. Açıkçası son zamanlarda oldukça popüler hale gelen bu coin küçük yatırımcılar için oldukça idealdır. Fakat bunu bir yatırım tavsiyesi olarak algılamayın. Bir coine yatırım yapmadan önce iyi araştırmalı ve iyi karar vermelisiniz. Umarız yazımız sizler için yararlı olmuştur.

Ayrıca bir önceki Stratis Coin nedir? başlıklı yazımıza da bakmanızı tavsiye ederiz.