bitcoin borsası

Bugün ki yazımızda ise siz değerli okuyucularımıza Ethereum tabanlı bir platform olan DigixDAO hakkında bilgi vereceğiz. Oldukça merak edilen digixDAO coin nedir? ne kadar kaç dolar? neden ihtiyaç duyulur? sorulara yanıt vereceğiz.

DigixDAO Coin Nedir?

Ethereum tabanından faydalanan bir platform olan DigixDAO, oldukça başarılı ve iyi bir blok zincir altyapısına sahiptir. Bu yüzden  kripto para birimleri piyasasında, diğer coin’lere  daha az dalgalanmalar meydana gelmektedir.  Ödeme yapma, fatura ödeme, borç alıp ve benzeri bir çok işlem bu platformda gerçekleştirilmektedir. Çevrimiçi alışveriş, fast food ya da kahve ödemeleri  gibi anlık ödeme isteyen şeylerde de bu coini kullanabilirsiniz. Ethereum alt yapısından oluşan DigixDAO, diğer dijital para birimlerinin finansal ürünleri içinde temel olabilecek bir yapıya sahip. DigixDAO’nun kripto para birimleri borsasında ‘’DGX’’ olarak isimlendirir.

DigixDAO,  iki farklı tokene ayrılmaktadır. Bunlar; DGD ve DGX’dir. Fakat işlemlerin yaklaşık olarak %90’ında DGX  kullanılmaktadır. DGX, kripto para birimi piyasasından gelebilecek her türlü yüksek çaplı  istekleri karşılamak amacıyla oluşturulan bir platformdur. Yani kısaca şunu söyleyebiliriz, DigixDAO, hedefleri ve kararları olan, başarıya  odaklanmış bir dijital para  birimidir. Geliştiricileri tarafından, 1 DGX = 1 gram altın  değeri olarak sınırlandırmıştır. DigixDAO coin’in en güzel özelliklerinden bir tanesi ise akıllı sözleşmeler ve blok zincir ile altın ya da token satın almaktadır.

DigixDAO Coine Neden İhtiyaç Duyulur?

Dijital para piyasasına göz gezdirdiğimiz zaman,  fiyatların sürekli bir biçimde yükselip düştüğüne şahit oluyoruz. Bir hükümet ya da kuruluşun yapmış olduğu açıklama sebebiyle piyasaları tepetaklak ederek, coin’lerin değerinin düşmesine yol açabiliyor.  Coin fiyatları alakalı kimse tam anlamıyla bilgi sahibi değildir.  DigixDAO, kripto para birimleri ile alakalı haberlerden ve piyasadan etkilenmeyen bir coindir.

DigixDAO Coin

DigixDAO Ne Kadar?

En değerli dijital para birimleri listesinde 25. sırada bulunan DigixDAO bu yazıyı yazdığımız 06.04.2018 tarihinde 1 DGD = 897,81 TL, 1 DigixDAO = 221,14 Dolar ve 1 DGD = 0.0334976 BTC  değerindedir. Piyasa değeri yaklaşık olarak 1,1 milyar dolar olan DigixDAO’nun günlük işlem hacmi ise 135 milyon doların üzerindedir. Umarız bu yazımız siz değerli okuyucularımız için yararlı olmuştur.

Bir önceki Bytom Coin Nedir? başlıklı yazımızı da bakmanızı tavsiye ederiz.