bitcoin borsası

Bugün ki yazımızda ise oldukça merak edilen ve bir çok kişinin araştırdığı DigiByte Coin (DGB) hakkında bilgi vereceğiz. Peki, DigiByte Coin (DGB) nedir? nasıl satın alınır? 

DigiByte Coin (DGB) Nedir?

DigiByte (DGB), 2013 yılında Jared Tate tarafından kurulan ve 2014 yılında ilk bloğunu  yapmış olan, sayısallaştırılabilen verilerin taklit edilmesini veya çalınmasının önüne geçen bir dijital para birimidir.  İki nokta  arasında en hızlı para transferini gerçekleştirmek için bu para birimi kullanılmaktadır. Önemli belgeleri şifreleyerek taklit edilemez ve çalınamaz duruma getirmektedir. DigiByte’in ilk bloğu olan Genesis bloğu 2014  senesinde üretilmiştir.

DigiByte Ne İşe Yarar?

Teknolojinin ilerlemesi ile dijital çağa ayak uydurabilmek amacıyla insanlar  interneti daha fazla kullanmaya başlamışlardır. Günümüzde artık elbise vb benzeri alışverişler bile internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Malum durum böyle olunca yapılan işlemlerin hızlı ve güvenilir olması ayrıca da en az maliyetle  yapılması çok büyük bir önem arz etmektedir. DigiByte platformunda herhangi bir merkezi bulunmayan ödeme ağı yer almaktadır.  DigiByte üç ana  uygulamayı barındırmaktadır. Birincisi DigiByte platformundaki tüm verilerin aramasının yapılmasına olanak sağlayan arama motoru olan Digiexplorer’dır. İkincisi Digibot-Telegram, DigiByte ile haber mesajcısı arasındaki ortaklığın bir ürünüdür. Üçüncü olarak da, Counter Strike, Legends, WOW gibi oyunları oynayarak DigiByte paraları  kazanma şansıdır.

DigiByte Coin

DigiByte Madenciliği Nasıl Yapılır?

DigiByte madenciliği yapmak istiyorsanız Blockfactory ve DigiHash  tercih edilebilir. DigiHash ile  madencilik yaptığınız zaman kullanıcılara farklı oranlarda kripto para kazanma şansı tanır. Madencilik havuzunu geliştiren DigiHash 2-3 ayrı kodlama dili kullanmaktadır. Her algoritmanın kendine göre zorluk dereceleri mevcuttur. DigiHash, beş ayrı DigiByte madenciliği algoritmasını destekleyen çok önemli bir havuzdur.

DigiByte Nasıl ve Nereden Alınır?

DigiByte coin henüz olarak ülkemizdeki borsalarda yer almıyor.  Bu sebepten ötürü DigiByte Coin (DGB) satın almak istiyorsak yabancı borsalardan yararlanmamız gerekiyor. İlk öncelikle satın alırken  ülkemizdeki kripto para borsalarından birine üye olunarak Bitcoin ve Ethereum gibi coinlerden alınır. Sonra aldığımız bu coinleri yurtdışındaki borsaya  transfer ederek DigiByte coin satın alabilirsiniz. Umarız yazımız sizler için yararlı olmuştur.


Ayrıca Ardor Coin Nedir, Nasıl Alınır? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.