bitcoin borsası

Bugün yazımızda Bitcoin’e oldukça benzerlik gösteren  kripto para olan Decred coin hakkında bilgi vereceğiz. Peki, decred coin nedir? nereden nasıl alınır? decred  madenciliği nasıl yapılır? tüm merak edilen soruların cevabı yazımızda…

Decred Coin Nedir?

Bitcoin’e oldukça benzerlik gösteren  kripto paradır. Fakat, oldukça farklı özelliklere sahip bir dijital paradır. Decred coin, açık bir  yönetime sahip olan, sürdürülebilir finansmana sahip olan ve kalkınma üstünde yoğunlaşan yönleri ile bitcoin’den oldukça farklıdır. Daha sağlam para birimi oluşturmak amacıyla  ve madenciler  kullanıcılar arasında dengeyi sağlamak için  hibrit bir konsensüs sistemini kullanır.

Proof Of Stake ve Proof Of Work algoritmalı madencilik sisteminden yararlanarak, topluluktaki herkesin izni olmadan küçük bir gurubun Decred’te yapacağı değişikliğin önüne geçer. Decred cüzdan uygulamaları kullanımı oldukça basittir ve bu sebeple para transferleri kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Kullanıcıların oldukça tuzlu olan donanımlara gerek duymadan projeye dahil olmasını sağlar. Decred platformu ile üç farklı  şekilde iletişim sağlanabilir. Proof Of Stake madenciliğine katılmak ve para gönderip almak için  cüzdan uygulaması ile iletişim sağlayabilirsiniz.

Decred Madenciliği Nasıl Yapılır?

İşlemler PoW algoritmasıyla beraber bloklar şeklinde ayrılır ve madenciler bu blokları onaylar. Madenciler bu blokları onayladığı takdirde Decred ağının ayrılmaz birer parçası haline gelir. Kullanıcılar kendi işletim sistemlerini ağda paylaşarak  Decred madenciliği  yapabilir ve bunun karşılığında çeşitli ödüler elde edebilir.  İşi paylaşan ve ödüllendiren madenciler madencilik havuzunu oluşturur. Bu havuzlar oldukça verimli ve bir o kadar kullanışlıdır. Bu havuzlara dahil olmak küçük madencilerin çalışmalarına sürekli ödeme yapmak için oldukça iyi bir yoldur.

Decred Coin Nedir, Nereden Alınır?

Decred Coin Nedir, Nereden Alınır?

Decred Coin Nerden ve Nasıl Alınır?

Kripto paraların alım –satım işlemleri özel borsalar üzerinden gerçekleştirilmektedir.  Ülkemizde de bazı kripto para borsaları  faaliyet göstermektedirler.  Bu borsalarda Bitcoin, Ethereum gibi büyük coinlerin yanı sıra birkaç altcoin alım-satımı  gerçekleştirilmektedir.  Decred  henüz ülkemizde ki borsalarda bulunan bir altcoin değildir.  Decred coin almak istiyorsanız ilk baş kripto para borsalarından birinde hesap oluşturup ve  Bitcoin ya da Ethereum gibi  paraları almanız gerekmekte. Daha sonra  Decred satan bir yurtdışı borsada hesap  açmanız gereklidir.  Cüzdandaki Bitcoinler  bu cüzdana aktarılarak ve bu borsadan decred coin alınır.

Ayrıca bir önceki Waves Coin Nedir? başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.