bitcoin borsası

CPU ile coin madencilik işlemci ile yapılan yatırım olarak bilinmektedir. Genellikle ekran kartı ile madencilik yapamayan kişiler bu yolu tercih etmektedir. Madenciliğe yeni başlayan kişiler için alt coinler ile başlamak daha doğru olmaktadır. Bu sayede iş öğrenilmekte ve ücretsiz uygulamalarla daha hızlı ilerlenebilmektedir. İşlem yapabilmek için ilk aşamada buna imkan veren site ve altcoin tercihi yapılmaktadır. Genellikle alt coin olarak en popüler coin kullanılmaktadır.

CPU İle Madencilik

CPU ile madencilik yaparken elde edilen performans GPU kadar güçlü olmamaktadır. Ancak işlemci ile madencilik yapmak da mümkündür. Bunun için öncelikle cüzdana ihtiyaç vardır. Cüzdan açmak için ilk aşamada üyelik oluşturulması gereklidir. Bu aşamada kullanıcı adı ve şifre bilgisi girilmektedir. Özellikle birden fazla bilgisayarda kullanacak olan kişilerin kolay ve unutmayacakları kullanıcı adı belirlemeleri tavsiye edilmektedir. Üyelik için gerekli bilgiler doldurulduktan sonra doğrulama işlemleri mail üzerinden tamamlanmaktadır.

Üyelik işlemlerinin ardından madencilik yapılacak coinler arasından seçim yapılmaktadır. Daha sonra ise web arayüzlü madencilik sayfasına girilmekte ve orada oturum açılarak cüzdan hesabı ortaya eklenmektedir. Bu işlem kopyala yapıştır şeklinde olmaktadır. Cüzdan linki kopyalandıktan sonra artık kazmaya başlanabilmektedir. Madencilik ile kazanılan coinler genellikle sayfanın sağ üst kısmında görünmektedir. Tutar bilgisinin yanında tercih edilen coine ait bilgi de yer almaktadır.

cpu mining altcoin

CPU Madenciliği Yapılan Coinler

CPU İle Madenciliği Yapılan Coinler

CPU yani işlemci ile madencilik yapmak için coin seçeneği oldukça fazladır. Bunlar içerisinde givercoin, riecoin, slimcoin, darkcoin, aeon, boolberry, bytecoin, hirocoin, monero, Quazar coin, memory coin gibi gittikçe artan sayıda coin bulunmaktadır. Bu coinlere ait algoritmalar birbirinden farklılık göstermektedir. Örneğin bytecoin için algoritma cryptonight iken givecoin ve hirocoin için x11 olarak geçmektedir. Bunların çevrileceği alternatif kripto para birimleri yani altcoinler genellikle poloniex üzerinden yapılmaktadır.

Madencilik için CPU tercih edildiğinde bu işlem için bilgisayar, tablet ya da telefon kullanılabilmektedir. Pek çok madencilik programında sistem benzer şekilde ilerlediğinden dolayı zorluk çekilmemektedir. Madencilik havuzuna üyelik genellikle ilk aşama olarak bilinmektedir. Bu işlemi oldukça kolay hale getiren siteler bulunmaktadır.