bitcoin borsası

Coin madenciliği ile alakalı olarak alternatifler ortaya çıktı ve bu aşamada sizlere CPU ve GPU madenciliği ile alakalı bilgiler sunacağız. Coin sektöründe madenciliği bilgisayarlarınızın donanım parçaları ile yapabilirsiniz. İnsanlar özellikle bu seçenekleri değerlendirdiklerinde ciddi anlamda sağlam yatırım değerlerine ulaşma şansına da sahip olabilmekteler.

CPU ve GPU, bilgisayarlarımızın en önemli parçalarından birisi olarak dikkat çeker. CPU bildiğimiz gibi işlemci, GPU ise bilgisayarlarımızda ki ekran kartları anlamına gelir. Bu donanım parçaları da kripto para çözümlemesinde en hızlı seçenekler üretebilecek imkanlardan da birisidir diyebiliriz sanırım. Dolayısı ile bu anlamda önem arz ettiğini net şekilde söyleyebiliriz.

CPU Madenciliği Nedir?

CPU madenciliği, bilgisayarlarınızdaki işlemci parçasını kullanarak yaptığınız madencilik birimidir.

Tüm kripto paralar için CPU donanımınız ile madencilik yapabilirsiniz. CPU mining adı ile de bilinen bu aşamada aslında çok daha verim alırsınız. İşlemci performansınız ne kadar yüksek ve nesli ne kadar yeni ise o kadar verimli madencilik yapabilirsiniz. Madencilik safhasında matematiksel denklemler söz konusudur. Bu matematiksel denklemleri CPU son derece verimli bir şekilde çözebilir.

Madencilik aşamasında CPU sayesinde çok ciddi şekilde birikim alabilirsiniz. Bitcoin dışında hali hazırda birçok farklı yatırımcı, madencilik işlemlerini CPU ile yapmaktadır. Hala ciddi anlamda sağlam bir birikim hesabı olduğunu da net şekilde söyleyebiliriz sanırım.

GPU Madenciliği Nedir?

GPU madenciliği, bilgisayarınızda yer alan ekran kartı birimini kullanarak yapılan madencilik işlemidir.

Dünya genelinde GPU mining adı ile de bilinmektedir. Ekran kartları, normal işlemcilere nazaran çok daha verimli ve çok daha performanslıdır. Ekran kartları üzerinde de işlemciler olduğunu asla unutmayın. Ekran kartı üzerinde ki işlemciler, kendi başına bilgisayar işlemcilerinden çok daha verimli, çok daha hızlı ve sağlıklıdır.

Dolayısı ile tam da bu noktada GPU madenciliği her zaman daha fazla verim sağlamıştır. Ekran kartı ile yapılan mining işlemlerinden çok daha kısa süre içerisinde çok daha hızlı olarak verim alırsınız. Dolayısı ile günümüz yatırımcılarının çok önemli bir kısmı bu anlamda GPU birimlerini kullanır.

Bitcoin madenciliği safhasında yine en çok verim sağlayan imkanlardan birisi olan GPU yine en trend seçenekler arasında olmaya devam ediyor. Günümüz yatırımcılarının vazgeçilmezlerinden birisi olduğunu da yine net şekilde söyleyebiliriz.