bitcoin borsası

Cardano, aşamalı bir mimari aracılığı ile oluşan ve güvenlik üzerine yoğunlaşan, akıllı sözleşme platformudur. 2015 yılında üretilmeye başlanmış ve üretim hacmi 31 milyardır. Bünyesinde farklı teknolojileri barındırmaktadır ve geliştirilmeye açıktır. Bu sebeple, ilerleyen dönemlerde 45 bin tane daha üretilmesi bekleniyor. Şuanda üretim sayısı 26 milyar adette yaklaşmıştır.

Bu veriler 1 ekim 2017 tarihinde Coinmarketcep tarafından güncellenmiştir. Cardano, ADA isimli para birimi olmayı ve ilerleyen dönemlerde kendine ait Atm’ler oluşturmayı hedefleyen blockhain yapısıdır. Aynı zamanda bircoin ve ethereumu gibi platformları geride bırakmakta ve kullanım oranları hızla artmaktadır. Cardano’nun diğer bir hedefi ise, farklı bir cüzdan geliştirmek ve Deadlus ismini verdikleri bu cüzdana paranızı güvenli ir şekilde saklamanızı sağlamaktır. Bu hedeflerin hayata geçmesi uzun bir zaman alması düşünülürse de, gerekli çalışmalar seri bir şekilde yapılmaktadır.

 

Cardano Nereden Satın Alınır ?

 

Çok sayıda kullanım potansiyeline sahip ve dünya üzerinde geniş bir kitleye hitap eden uplit, bittres gibi borsalar Ada coin satışı yapmaktadır. Ancak Binance, bu satış işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda Binance borsasında kimlik doğrulama gibi bir zorunluk da yok. İşletim ücretleri de, diğer borsalara göre daha düşüktür. Binance borsasından Ada coin satın alma işlemleri ise, öncelikle elinizde bulunan BTC, LTC, ETH ya da herhangi bir coin varsa, söz konusu bu coinleri Binance’ ye aktarmanız gerekecektir.

Elinizde satın aldığınız coin olmama durumunda ise, herhangi bir Türk borsasından bu coinlerden bir tane satın alınmalıdır. Ek bilgi olarak, coin satın alma işlemleri için tavsiye edilen Türk borsası, LTC dir. Sebebi ise düşük komisyon alması ve güvenilir çalışma sistemine sahip olmasıdır. Sonra yapılması gereken işlem Binance.com sitesine üye olmanızdır. Üyelik işlemleri tamamlandıktan sonra, site menüsünde bulunan funds> Depostis> Withdrawals sekmelerine tıklanmalı ve karşınıza açılacak ekranın LTC kısmında bulunan Deposit sekmesine giriş yapmalısınız. Bu işlem sadece LTC aktarımı için yapılmalıdır.

cardona

Cardona Coin Nedir?

BTC veya ETH aktarımı yapacak olan kullanıcıların, aynı adımları izlemeli ve açılan sekmede BTC veya ETH satırında bulunan Deposit kısmına girmelidir. Bu işlemlerin sona ermesi ile birlikte, karşınıza yeni bir ekran daha çıkacak. Bu ekranda yeni cüzdan adresini göreceksiniz. Bu adresi Binance’ye para aktarma işlemlerinde kullanacaksınız. Daha sonra koinneks.com adresine giderek, en üste bulunan cüzdan sekmesine tıklamalısınız. Açılan ekranın sağ tarafında bulunan litcoin çek kısmına cüzdan numarası ile giriş yapmalısınız Yani Binance’ den Ada coin satın alınabilmesi için cüzdan numaranızın olması gerekiyor. Cüzdan numarası ile giriş yaptığınız bölümde, satın alacağınız coin miktarını belirliyorsunuz. Bu sırada cep telefonunuza onay kodu gelecektir. Onay kodu girildikten sonra, transfer işlemi 15-20 dakika içinde gerçekleşecektir. Transfer işlemi gerçekleştirdiğinde, Binance.com ana sayfasından BTC sekmesine tıklamalısınız. Böylece bircoin satın alma işlemleri gerçekleşmiş olur.

 

Cardano Nerede Saklanır?

Staking ödülünü alabilmeniz için, alınan cardanoların borsada tutulması gerekir. Alınan Adalar genelde tek bir cüzdanda saklanır. O cüzdan ise Daedalu cüzdanıdır. Bu cüzdan şuanda sadece MAC ve Windows’da kullanılıyor. Zaman içerisinde bu cüzdanın, android ve apple işletim sistemlerinde de kullanılması bekleniyor.