bitcoin borsası

Bugün ki yazımızda yine oldukça merak edilen Bytecoin (BCN) hakkında bilgi vereceğiz. Peki, Bytecoin nedir? özellikleri nelerdir? geleceği var mıdır? 

Bytecoin Nedir?

Bytecoin (BCN), 2012 yılında piyasaya sunulmuş ve uzun bir zaman dilimi geçtikten sonra 10 satoshi fiyattan  işlem görmeye başlayan bir kripto para birimidir. Fakat,  109 satoshi seviyelerine çıkmaya başlayınca yavaş yavaş dikkat çekmeye başlamıştır.  Bytecoini diğer kripto paralardan ayıran en büyük özellik ise  CryptoNote teknolojisi kullanılarak üretilmiş olması ve sıfırdan kodlanmasıdır.  Bitcoin üzerinden  türetilmemiştir. Her kullanıcının Bytecoin ağ geliştirmesine  şans tanıyan ve  merkezsiz  bir kripto para birimidir. Gizlilik ve güvenlik gibi konuların oldukça üstünde duran platform,  mali gizliliğini korumak isteyen kullanıcılar için tam ideal bir platformdur.

Bytecoin Özellikleri Nelerdir?

İnternet gibi oldukça hızlı çalışma özelliğine sahip  ağa sahiptir.  Fakat, işlemler şifreleme doğrulaması istemesi sebebiyle zaman biraz uzayabilir.  Blok zamanı 120 saniyede bir blok  oluşturacak bir şekilde yapılmıştır.  Kullanıcıların paralarını oldukça güvenli olan algoritmalarla korumaktadır. Bytecoin geliştiricileri, cüzdandaki paranın çalınması için süper bir bilgisayar ve çok pahalı bir elektrik tüketimi ile yapılabileceğini fakat şuanlık için bunun imkansız olduğunu dile getirmektedirler. Bu sebepten ötürü cüzdana sahibi dışından kimse ulaşamaz. Bytecoin, kullanıcılarının cüzdan bilgilerine, eğer kendileri açığa çıkartmadığı takdirde kimsenin ulaşamayacağını söylemekteler. Belli bir merkezi olmayan  Bytecoin, ağ teknolojisini kullanır ve gönüllü  katılan bilgisayarlardan meydana gelir.

Bytecoin Nedir?

Bytecoin, Bytecoin Nedir?

Bytecoin’in Geleceği Var mı?

Özellikle de küçük yatırımcıların oldukça dikkatini çekmeyi başaran  BCN, fiyatının çok iyi olması sebebiyle çok fazla ilgi görmektedir. Uzun vadeli bir yatırım aracı olan bu kripto para,  kısa süre içerisinde pek para kazandırmayacak gibi gözükmektedir. . Binlerce BCN alarak fiyatın artışını bekleyen bir çok kullanıcı mevcuttur. Elinde çok miktarda sermayesi olan kullanıcılar gün içinde çok fazla alım satım yaparak kısa süre içerisinde iyi bir kar elde edebilirler.

Bytecoin Ne Kadar, Kaç Dolar?

Bu yazıyı yazmış olduğumuz 07.04.2018 tarihinde 1 BCN = 0,0086 TL, 1 Bytecoin = 0,0021 Dolar ve  1 BCN = 0.00000031 BTC değerindedir. Günlük değişim oranı ise % 4.79 civarındadır. Umarız bu yazımız sizler için yararlı olmuştur. Sorularınızı yorum yaparak sorabilirsiniz.

Ayrıca bir diğer DigixDAO Coin Nedir? başlıklı yazımıza da bakmanızı öneririz.