bitcoin borsası

Kısa bir zaman dilimi içerisinde fark yaratan madenciliğin önemli safhalarından olan blok ödülü ile alakalı bilgiler sunalım. Blok sistemleri artık dünya genelinde benimsenmiş, kabul edilmiş ve ciddi anlamda geniş kapsamlı kitleleri içerisine almış seçeneklerden birisi durumunda. Öyle ki artık kripto para birimlerinde madencilik de önem arz eden bir yere geldi.

Kripto para madenciliği konusunda her geçen gün yeni alternatifler dikkat çekiyor. Öyle ki donanım birimleri ya da özel geliştirilmiş ASIC madencisi cihazlar ile birlikte bunu yapabilmek mümkün hale geldi. Ancak yine de sistemsel olarak alternatiflerin büyük önem arz ettiğini net şekilde söyleyebiliriz sanırım.

Blok Ödülü Nedir?

Blok ödülü, blok zincir sistemlerinde yer alan özel şifrelerin kırılması sonucunda madencilere sunulan çeşitli ödüller anlamına gelmektedir.

Bildiğimiz gibi altyapı seçenekleri itibari ile çok ciddi anlamda farklı projeler dikkatleri çekiyor. Blok sistemlerinde biliyorsunuz ki birçok farklı yatırımcı, madenci işlem yapıyor. ASIC madencisi olarak kullanılan cihazların bu anlamda farklılık sunduğunu biliyoruz. Şifreleri çözebilmek için çok ciddi anlamda sağlam donanım performanslarına ihtiyaç var. Deneyimli madenciler ise bu anlamda çok deneyimli ve ne yapacaklarını iyi biliyorlar. Dolayısı ile blok sistemlerinde bu şifreleri çözen madenciler için ödüller veriliyor.

Binlerce blok sistemi var ve her madenciye belirlenen bir rakamda ödül miktarı sunulabilir. itcoin için bu oran her 210 bin blokta bir yarıya inmektedir.

Blok Ödülü Nasıl Kazanılır?

Blockchain sistemlerinin her geçen gün büyük yenilikleri sizlere sunduğunu net şekilde söyleyebiliriz. Madenciler, ne yapacaklarını son derece iyi biliyorlar. Özellikle ASIC cihazlar kavramının da ileri seviye hale gelmesi ile birlikte blok ödülü kazanma olasılığı arttı diyebilmek de mümkün.

Blockchain sistemlerinde çok ciddi bir şifreleme söz konusu. Bu şifrelerin kırılması da son derece zor. ASIC sistemleri doğru kullanarak bu şifreleri kırmak zor. Şifreleri kırarsanız ise madenci havuzlarında da belirlenen ödülleri alırsınız. Madenciliği aslında daha alternatif yöntemler ile daha zor şekilde yapar ve daha çok kazanırsınız.

Kısa süre içerisinde madenci yatırımcılar arasında da tanınırsınız. İşlemciler, ekran kartları ya da genel hatları ile ASIC cihazlar her anlamda önem arz eden seçenekleri bizlere sunuyor. Dolayısı ile sizlerde bu anlamda doğru bir şekilde adımlar atabilirsiniz.