bitcoin borsası

Bugün ki yazımızda ise siz değerli okuyucularımıza BitShares coin hakkında bilgi vereceğiz. Peki,  BitShares coin nedir, ne kadar, kaç dolar, nasıl çalışır? tüm soruların cevabı yazımızda…

BitShares Coin Nedir?

BitShares temel olarak işlem defterini oluşturmak  amacıyla sistemde yer alan kullanıcıları şifreleme yoluyla gizleyen ve koruyan açık  kaynak kodlu bir yazılımdır. BitShares, tüm kripto  para birimlerinin ağlarında kullanmış olduğu  teknolojiyi kullanmaktadır. Bu açık kaynak kodlu ağ,  ağdaki tüm bilgisayarların veriyi senkronize etmesine ve blok zincirini oluşturan düğümlerin veritabanının  kaydının tutulmasına olanak sağlar. Bitshares coin ise bu platformu kullanmak için tasarlanan bir altcoindir.

BitShares  Nasıl Çalışır?

Para birimi konusunda  BitShares, çeşitli varlıkları temsil etmektedir. Tek olarak bağımsız sanal para biriminin yanı sıra ABD Dolarını veya altını  temsil etmek amacıyla da kullanılır. Bu varlıklar tüm dünyada hızlı bir şekilde işlem yapılabilmesi amacıyla BitShares veya BTS olarak temsil edilmektedir. BTS aktarıldığı takdirde, tekrar temsil  edilen varlığa dönüştürülmesi mümkündür.

2014 yılında Daniel Larimer, BitShares’in çıkmasının hemen ardından  BTS’yi fiyat para birimlerini temsil etmek için kullanmanın yararlarının neler olduğu konusunda değinmişti. Yapmış olduğu açıklamaya göre:  Kağıt dolar veya altın gibi para birimleri kullanıldığı takdirde iki ülke arasında aktarımda sorunlar yaşanabilir. Fiziksel olarak bu para birimlerini yanında bulundurma pahalıya neden olabilir. Bu fonları aktarmak amacıyla bankalardan faydalanılabilir. Fakat bu aktarımda  BitShares aktarımından daha çok zaman almakta.

BitShares Nedir?

BitShares Nedir?

BitShares geleneksel defter teknolojisinin üstüne bir şeyler koyarak  farklı bir  defter oluşturmayı hedef edinmiştir. Açık kaynak kodunun şeffaflığı, ağdaki kullanıcılara kontrol ve denge  konusunda tüm olanakları sağlar. Geleneksel defterler; yolsuzluk, insan hatası veya yanlış kullanımın yol açmış olduğu bir sürü hata ile dolmakta.  BitShares ise bu hataları tamamen gidermek amacında.

BitShares Ne Kadar, Kaç Dolar?

Bu yazıyı yazmış olduğumuz 09.04.2018 tarihinde 1 BTS = 0,57 TL, 1 BitShares = 0,14 Dolar ve 1 BTS = 0.00002076 BTC değerinde. Saatlik değişim % 0.02, günlük değişim % -3.61 ve haftalık değişim ise % -4.7 civarında. Açıkçası bu coin hakkında pek bilgim mevcut değil, fakat küçük yatırımcılar için ideal bir coin gibi gözüküyor. Fakat bir coine yatırım yapmadan önce kesinlikle iyice araştırmanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde büyük zararlar edebilirsiniz.

Ayrıca GVT Coin Nedir? isimli yazımızı da okumanızı öneririz.