bitcoin borsası

Bu sefer ki yazımızda ise bitcoin gold nedir? nasıl alınır? gibi oldukça merak edilen sorulara cevap vereceğiz. Tüm merak edilenle yazımızda.

Son zamanlarda meydana gelen gelişmelerin sonucunda  Bitcoin’in değerinin  hızlı bir şekilde değişiklik göstermesi ve  Bitcoin ile Bitcoin Cash arasında sert rüzgarlar oluşmaya başlamıştı. Bütün bu olaylar yaşandığı sırada  merkezsiz bir  para birimi yapmak isteyen kişiler, Bitcoin arzusunu hard fok ile Bitcoin Gold isminde yeni bir sanal para birimi çıkarttı. Peki, bitcoin gold nedir? 

Bitcoin Gold Nedir? 

Bitcoin Gold’un en önemli amaçlarından birisi , Bitcoin’den daha iyi bir  kripto para birimi haline gelmek. Bu amaç ile piyasaya giriş yapan  Bitcoin Gold, ASIC  ismi verilen madenci cihazlarına  karşı dayanıklı bir biçimde tasarlandı. Bitcoin Gold Proof of Work  ve  Equihash algoritmasından yararlanmaktadır. Bu iki algoritmanın büyük oranlarda ASIC’lere karşı dirençli olması ve Zcash içinde  kullanılabilir olmasıyla tanınmaktadır. Bu değişimin tek amacı ise eski zamanlarda olduğu gibi  CPU ve GPU ile madenciliğin yapılmasına olanak sağlamak. Bitcoin Gold, Bitcoin gibi 21 milyon adet çıkartılacak bir biçimde yapılmıştır.  Bitcoin Gold’un %1’i önceden kazınmıştır ve bunlar bu para biriminin çıkaranların elinde yer almaktadır. Bu sebepten dolayı bir çok kişi bu insanlar bizi dolandıracaklar mı? düşüncesindedirler.

Bitcoin Gold Nedir?

Bitcoin Gold Nasıl Alınır?

Bu sorunun cevabı diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi aynıdır. Çeşitli kripto para  borsalarından sanal cüzdan açarak bu tür sanal para birimlerini alıp ve satabilirsiniz.

Bitcoin Gold Madenciliği

Standart donanımlı ev veya iş yerinde bulunan bilgisayarlarınızdan madencilik yapma gibi amacınız varsa kesinlikle bundan vazgeçmenizi öneririz. Çünkü bu tarz madencilik yaptığınız zaman çok farzla enerji harcaması söz konusu olacağından para kazanayım derken zarara girebilirsiniz.  Eğer ki bitcoin madenciliği yapmak istiyorsanız çok iyi düşünüp karar vermeli ve iyi bir sisteme sahip olmalısınız.

Bitcoin Gold Ne Kadar?

Kısa zamanda hızlı bir biçimde yükselen bitcoin gold bu yazıyı yazdığımız 01.04.2018 tarihinde 1 BTG = 155,95 TL, 1 Bitcoin Gold = 39,56 Dolar, 1 BTG = 0.00608168 BTC  değerinde. Umarım yazımız sizler için yararlı olmuştur.

Bir önceki Bitcoin Alma – Gönderme İşlemleri Nasıl Yapılır? başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneririz.