bitcoin borsası

Bitcoin Diamond (BCD) , Bitcoin’in yüksek işlem ücretlerine ve işlemlerin yavaşlığına çözüm bulmak amacıyla, Team EVEY ve Team 007 adlı iki Bitcoin madenci grubu tarafından Bitcoin’in 495866. bloğundan çatallanarak ortaya çıkan yeni kripto para olarak adlandırılmıştır. Oluşan bu yeni kripto para Bitcoin’in eksiklerini tamamlarken aynı zamanda kullanıcılarına hem güvenli hem de hızlı işlem onayları olan bir platform vadetmektedir. Bitcoin’in 10 katı kadar piyasaya sürülecek olan bu kripto paranın fazla sayıdaki coini sayesinde işlem ücretlerinin de düşmesi beklenmektedir. Ancak, bu kripto paranın sayısının fazla olması nedeniyle istenilen değere yükselememesi gibi bir riski de bulunuyor. BCD coin 28 farklı borsa tarafından desteklenmektedir.

Bitcoin Diamond Farklılıkları

Kripto para piyasalarında en popüler para birimi olan Bitcoin, beraberinde bazı problemleri de bünyesinde barındırmaktadır. Özellikle işlemlerin oluşması çok zaman almakta ve zamanla da işlem maliyetleri artmaktadır. Bitcoin’in bloklarının 1 megabayt ile sınırlı olması ve saniyede 3 işlem yapabilmesi bunun en büyük sebebidir. BCD Coin, blok boyutunu 8 megabayta çıkararak bu duruma bir çözüm üretmiştir. Bu sayede Bitcoin Diamond işlem blokları beş kat daha hızlı üretilmektedir. Bitcoin işlem maliyetlerinin artması, uygulanmasına engel teşkil etmeye başlamıştır. Bitcoin Diamond ise işlem maliyetlerini düşürmeye çalışmaktadır. Bitcoin Diamond yöneticileri bunun için ilk hedef olarak, işlem maliyetlerini ve katılım maliyetini azaltarak, katılım eşik maliyetini düşürmeyi hedeflemektedirler. Bu nedenle Bitcoin’in on katı yani 210 milyon adet üretilmiştir. Bu kadar çok sayıda üretim yapılmasının amacı katılım ve eşik değerinin düşürülmesidir. Bitcoin işlemleri halka açık olarak bir blok zincirinde saklanmasına karşın, Bitcoin Diamond, miktar ve bakiyeyi şifreleyerek daha fazla gizliliğe önem vermektedir. BCD Coin, gizlilik koruması eksikliği, yavaş işlem onayları ve yeni üyeler için yüksek eşik gibi sorunları çözmeye çalışmaktadır.

bitcoin diamond

bitcoin diamond

 

BCD Coin Nasıl Satın Alınır?

Bitcoin Diamond satın almak için, günlük işlem hacmi 1 milyar doları bulan Binance borsasına üye olmak gerekmektedir. Binance borsasına üye olmak sanıldığı kadar zor değildir. Çok kısa sürede kayıt olduktan sonra hesap doğrulaması yapılır ve işlem yapmaya başlanır. Öncelikle Binance borsasına bir miktar Bitcoin veya Ethereum transfer edilir. Daha sonra Bitcoin Diamond satın almak için takas işlemi gerçekleştirilir. Binance borsası Bitcoini olan yatırımcılara 10 katı kadar BCD vereceğinbi açıklamıştır. BCD Coin, Coin Market Cap verilerine göre yazının yazıldığı 11.05.2018 tarihinde 3,88 Dolar olarak fiyatlandırılmaktadır.

 

[button-red url=”https://www.altcoinci.net/altcoin/loopring-lrc-coin-nedir/” target=”_self” position=”left”]Loopring Coin ( LRC ) Nedir?[/button-red]