bitcoin borsası

Bu yazımızda oldukça merak edilen ve sık sık siz kullanıcılar tarafından araştırılan Binance Coin nedir? binance coin için gelecek var mı? gibi sorulara yanıt vereceğiz. 

Binance Coin Nedir?

Binance Coin, Binance platformunda yer alan bir coindir. Binance borsası son zamanlarda eklemiş olduğu yeni altcoinler ve sürekli bir biçimde yapmış olduğu güncellemelerle  coin borsaları  arasında hızla sıyrılarak yükselmeyi başarmıştır. Bu yükselişin meydana gelmesiyle beraber  Binance Coin’in fiyatı gün geçtikçe artış göstermekte ve şuana kadar bir çok yatırımcısını pişman etmedi.  BNB coinin son zamanlarda bu yükselişi bir çok yatırımcının dikkatini çekmiş durumda. BNB piyasada işlem görmeye 0,11$ fiyatla başladı ve şu anki değeri yaklaşık olarak 6.12$

Binance Coin’in en büyük avantajlarından birisi ise Binance borsasında gerçekleştirmiş olduğunuz işlemlerde  %50 daha az bir komisyon vermenizi sağlıyor. Ufak bir örnek vermek gerekirse,  bir işlem sonucu eğer Binance Coin’iz  yoksa  ve 1 dolar işlem ücreti verme zorunluluğunuz mevcut ise, Binance Coin’iniz olduğu zaman  %50  avantaj sayesinde 0,5 dolarlık Binance Coin’iniz kullanılıyor. Fakat bu komisyon avantajından da faydalanmak gibi bir amacınız varsa hesabınızda az bir miktarda BNB olması gerekiyor.

Komisyonun yanı sıra Binance Coin’i  diğer altcoinlerde olduğu gibi bir yatırım aracı olarak da deneyebilirsiniz. Binance borsasının zamanla kullanıcı sayısının artış göstermesi nedeniyle komisyon avantajı elde etmek amacıyla sürekli BNB alan insanları da getirebilir. Bu durumun sonucunda BNB fiyatında sürekli bir artış gerçekleşebilir. Tabi ki bu yazımız yatırım yapmanız amaçlı değil. Yatırım yapmadan önce iyi bir araştırma yapmanızı tavsiye ederiz.

 

Binance Coin İçin Bir Gelecek Var Mı? 

Binance coin yatırımlık bir coin olarak görülmemekte. Bir koinin ne için çıktığına dikkat etmek oldukça önem arz etmektedir. Mesela Tether USDT de bir yatırım koini arasında yer almamaktadır. Sabitlenmiş belli kalıplar içerisinde yer alan kurallara sahiptir.  Binance fee yani  komisyonların kesilmesi  amacıyla bu koini piyasaya sürdü. Fakat bazı yatırımcılar BNB coini trade’ye çevirerek belli miktarda kazanç elde edebiliyorlar.  Binance koini  sadece kendi borsası içerisinde kullanabilirsiniz. Eğer ki Binance borsasını tercih ediyorsanız bu koinin olması size avantaj sağlayabilir.

Bir önceki Hard Fork nedir? başlıklı yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.